Tutaj zdobędziesz wiedzę oraz umiejętności pozwalające na samodzielne stawianie diagnozy logopedycznej, opracowanie programu rehabilitacji mowy oraz jego realizację. Poznasz różne zaburzenia mowy i komunikacji oraz metody pracy z nimi zgodne z najnowszymi standardami postępowania logopedycznego. Nauczysz się, jak postępować z dziećmi dwujęzycznymi.

W ramach zajęć fakultatywnych i projektów naukowych na Uniwersytecie Wrocławskim, można również uczestniczyć w badaniach interdyscyplinarnych związanych z językoznawstwem, psychologią, medycyną i pedagogiką.

Po studiach zostaje się nauczycielem logopedą, specjalistą z zakresu logopedii, przygotowanym do pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z zaburzeniami mowy o różnej etiologii. Ale nie tylko, bo wrocławska logopedia daje też uprawnienia pedagogiczne do pracy w placówkach edukacyjnych oraz przygotowanie do nauczania języka polskiego jako obcego/drugiego.

W rekrutacji liczą się język polski, język obcy nowożytny oraz jeden przedmiot do wyboru spośród: biologia, drugi język nowożytny (inny niż wybrany powyżej), chemia, matematyka, fizyka, informatyka, historia, WOS, geografia. Ważnym etapem rekrutacji jest rozmowa kwalifikacyjna oceniająca predyspozycje kandydata do wykonywania zawodu logopedy – ocenie podlega umiejętność nawiązania kontaktu interpersonalnego, swobodna wypowiedź kandydata, sposób przeczytania fragmentu tekstu, realizacja sylab, wyrazów lub zdań podczas powtarzania po bezpośrednim wzorze (poprawność wymowy, jakość głosu, realizacja akcentu i intonacji, tempo i płynność mówienia oraz reakcje słuchowe w badaniu orientacyjnym).