Jeśli nie informatyka, to technologie komputerowe czy teleinformatyka?

 

Chcesz mieć zawód związany z informatyką? Super. A wiesz, że nie musisz studiować tylko informatyki, by osiągnąć swój cel. Są inne, równie ciekawe i prestiżowe kierunki informatyczne, po których możesz być informatykiem.

 

Oto redakcyjne propozycje na informatyczne wyjście awaryjne:)

Technologie komputerowe

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu proponuje cztery ścieżki specjalizacyjne tego kierunku: technologie internetowe, pomiary i sterowanie, sieci i teleinformatyka oraz programowanie. Wśród przedmiotów do zaliczenia są matematyka, fizyka, algorytmy i struktury danych, systemy operacyjne, systemy wbudowane, elektroniki analogowej i cyfrowej, optyki z fotoniką. Po studiach będziesz inżynierem systemów ICT (zarządzanie infrastrukturą serwerów, urządzeniami pamięci masowych, eksploatacja i utrzymanie sieci komputerowych), programista, projektantem portali, stron i aplikacji, informatykiem, analitykiem i projektantem baz danych, audytorem systemów komputerowych.

 

Teleinformatyka

Na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie możesz podjąć studia na kierunku teleinformatyka, który uczy tworzenia sieciowych aplikacji i usług informatycznych, projektowania sieci komputerowych, obróbki zdjęć, dźwięków, filmów czy tekstu. Program studiów opiera się na matematyce, informatyce i telekomunikacji (sygnały i multimedia). Uczelnia współpracuje w ramach zajęć dydaktycznych m.in. z firmami Akamai, Cisco, Comarch, Ericpol, Motorola, Nokia Networks czy Orange. AGH zostało wyróżnione przez Państwową Komisję Akredytacyjną za wysoką jakość kształcenia oraz możliwość uczestniczenia w zajęciach z językiem wykładowym angielskim.

Po ukończeniu studiów zostaniesz specjalistą sieci komórkowych, dostawcą usług internetowych, producentem oprogramowania, projektantem nowych usług telekomunikacyjnych, architektem i administratorem sieci komputerowych.

Przedmioty, które liczą się w rekrutacji:

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

Technologie komputerowe – język polski, język obcy, matematyka oraz jeden przedmiot do wyboru fizyka i astronomia lub informatyka lub chemia.

 

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Teleinformatyka – język obcy plus matematyka lub fizyka.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *