Inspiracje dla przyszłego prawnika

Jako studenci prawa każdego dnia pokonujemy własne słabości, podejmujemy nowe wyzwania. Moją misją jest motywowanie, by nie rezygnować, póki nie osiągniemy celu, nawet gdy spotykają nas trudności – mówi Kinga Mierzyńska, niezwykle aktywna studentka i autorka inspirującego bloga o prawie:)

 km-2

Dlaczego wybrałaś studia prawnicze?

Prawo jest moją pasją, więc studia prawnicze były dla mnie naturalnym wyborem. Od zawsze interesowałam się historią, wiedzą o społeczeństwie i zagadnieniami prawnymi. W liceum byłam w klasie humanistyczno-prawnej. Brałam też udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Prawie i już wtedy zaczęłam pracować nad blogiem Inspiracja dla Prawnika:)

Jestem osobą, która lubi się uczyć, spędzać wieczory w bibliotece, ale też dzielić się wiedzą z innymi, pomagać, inspirować, kształtować świadomość prawną, a w ramach studiów mogę to połączyć i stawiać sobie nowe cele. Studia prawnicze umożliwiają uniwersalny rozwój naukowy i zawodowy, zdobywam nie tylko wiedzę stricte prawniczą, ale też psychologiczną, ekonomiczną, o stosunkach międzynarodowych.

 

Jak wygląda Twój tydzień? Co pochłania najwięcej czasu?

Jestem na trzecim roku studiów, więc mój tydzień jest aktywny. Zawsze staram się uczestniczyć w ćwiczeniach i wykładach, szczególnie teraz, gdy jestem na etapie wyboru promotora i seminarium magisterskiego. Jestem zwolenniczką wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce, dlatego trzy dni w tygodniu praktykuję w Kancelarii Adwokackiej. Działam również w Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej. W wolnym czasie staram się poświęcić na bloga i fanpage. Ze względu na działalność naukową i blogową uczestniczę w dodatkowych projektach, konferencjach, seminariach, które relacjonuję dla czytelników. Pogodzenie obowiązków wymaga dobrej organizacji, wytrwałości w działaniu oraz systematyczności. Szczególnie w kwestiach dotyczących nauki do kolokwiów i egzaminów.

 

Skąd pomysł na bloga prawniczego „Inspiracja dla Prawnika”?

W liceum szukałam w Internecie porad związanych ze studiowaniem prawa dotyczących m.in. rekrutacji, przedmiotów, kół naukowych, projektów i konkursów. Poszukiwania nie dały zadowalających wyników. Postanowiłam, że gdy rozpocznę studia prawnicze, to wystartuję z autorskim blogiem „Inspiracja dla Prawnika”. W zamyśle miał być źródłem informacji o studiowaniu prawa z pasją, z czasem stał się misją edukacyjną.

 

Co chcesz przekazać młodym ludziom? Czego ich nauczyć?

Zachęcam ich, aby byli mecenasami swojej kariery. Moją misją jest pokazanie, że można studiować prawo z pasją, wyróżnić się i mądrze wykorzystać pięć lat studiów. Aby w pierwszej kolejności stawiać na rozwój osobisty, zdobywanie wiedzy i doświadczenia i naukę języków obcych. Wiedza to w zawodzie prawnika podstawa działalności.

 

A czego się Kinga dowiedziała o sobie w trakcie studiów? Co Ją najbardziej zaskoczyło, a co rozczarowało w studiowaniu prawa? Które przedmioty uważasz za najciekawsze?

Tego dowiesz się z nowego numeru „Cogito”, który do 21 maja jest dostępny w kioskach i empikach, salonach prasy.

okladka cogito_05-2017 w04.indd

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *