Co to są studia MBA?

To najwyższy stopień wtajemniczenia biznesowego. Dowiedz się więcej!

Według portalu pracuj.pl MBA to najwyższy stopień wtajemniczenia biznesowego. Absolwenci renomowanych uczelni, legitymujący się tym tytułem, mogą liczyć na najbardziej eksponowane stanowiska w biznesie. Studia MBA to droga inwestycja, jednak na ogół szybko się zwraca.
Studia MBA to studia podyplomowe, wymagające ukończenia studiów wyższych.

Rekrutacja
Postępowanie rekrutacyjne jest przeprowadzane przez profesorów i wykładowców programu, jego celem jest ocena kandydatów, ich predyspozycji do studiowania oraz możliwości rozwoju w czasie studiów. Postępowanie rekrutacyjne może składać się z egzaminu pisemnego lub testowego bądź rozmowy kwalifikacyjnej.

Rozmowa kwalifikacyjna
Część rekrutacji polegająca na rozmowie organizatorów programu MBA z kandydatem na studia. Rozmowa kwalifikacyjna zwykle nie sprawdza wiedzy kandydata lecz jego predyspozycje do studiowania MBA, chęć samorozwoju, motywację do podjęcia studiów MBA.

Tryb zaoczny
Pozwala na odbycie studiów w czasie sesji zjazdowych. Zjazdy odbywają się w co drugi weekend. Tryb zaoczny pozwala pogodzić naukę z pracą zawodową. W tym trybie realizowana jest znaczna większość programów MBA w Polsce. Studia w trybie zaocznym trwają zwykle 3-4 semestry.

Tryb stacjonarny
W przeciwieństwie do większości programów MBA, które są prowadzone w trybie zaocznym, stacjonarne studia MBA są prowadzone w trybie „dziennym”. Są to programy przeznaczone dla osób, które zdecydują się poświęcić pracę i karierę na rzecz studiowania. Stacjonarne studia MBA trwają zwykle 2 do 4 semestrów.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *