lekarz roślin

Jak zostać lekarzem roślin?

Ciekawe studia medyczne dla fanów przyrody. Medycyna roślin na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu! Uczy diagnozowania chorób i szkodników roślin uprawnych. W programie studiów:

– diagnozowanie chorób i szkodników roślin uprawnych, ozdobnych, leśnych z wykorzystaniem osiągnięć fizjologii roślin, genetyki, biologii molekularnej, informatyki,
– najnowocześniejsze metody leczenia roślin – bezpiecznych dla człowieka i środowiska naturalnego,
– nauka prowadzenia firm doradczych w zakresie medycyny roślin uprawnych, parkowych, ekosystemów leśnych i zurbanizowanych.

Wymóg rekrutacyjny: matura z biologii lub chemii, fizyki z astronomią, matematyki.

 

Co będziesz miał w planie zajęć:

matematyka, podstawy statystyki, wiedza ekonomiczno-prawna, ekologia i ochrona środowiska, fizyka z elementami biofizyki, fauna w agrocenozach, fauna lasu, botanika, chemia ogólna i organiczna, podstawy żywienia roślin, fizjologia roślin, biochemia, genetyka i hodowla roślin, wirusologia i bakteriologia, metody oceny i uszlachetniania materiału siewnego, podstawy produkcji leśnej, funkcjonowanie ekosystemów leśnych, choroby roślin ogrodniczych, rolniczych, leśnych i regulacja liczebności patogenów, doradztwo i prawo w ochronie roślin, diagnostyka chorób roślin, patologia nasion.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *