Audiofonologia czy elektroradiologia? Co wybierasz?

Audiofonologia

Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM), Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy – to są uczelnie, gdzie możesz studiować ten kierunek. Studenci na audiofonologii zajmują się uszkodzeniami słuchu, kształceniem głosu, mowy i języka u człowieka. W toku studiów będziesz musiał uzyskać zaliczenie z anatomii i fizjologii człowieka, rodzajów zaburzeń mowy i ich klasyfikacji, profilaktyki i terapii, doboru odpowiednich technik diagnozujących wady słuchu i równowagi. Już na pierwszym roku studenci uczą się języka migowego. Są też zajęcia teoretyczne i praktyczne z projektowania aparatów słuchowych i implantów ślimaków, z zakresu fizyki i praw dotyczących akustyki i elektroniki, by móc zbudować prawidłowo funkcjonujący aparat słuchowy. Po ukończeniu studiów możesz podjąć pracę jako specjalista w ośrodkach medycznych zajmujących się diagnostyką słuchu, mowy i równowagi oraz jako przedstawiciel sprzętu medycznego.

 

Elektroradiologia

Zawód elektroradiologa zdobędziesz na UMK w Toruniu, WUM, UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, UM w Łodzi, GUM, UJ, PUM w Szczecinie oraz Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

W programie studiów są zajęcia z anatomii, fizjologii, metod diagnostycznych, filozofii i podstaw etyki, dydaktyki metodycznej, biofizyki czy radiologii. Zdobędziesz przygotowanie do wykonywania badań oraz procedur diagnostycznych w zakresie radiologii, radioterapii czy ultrasonografii. Będziesz wiedział, co i jak kontrolować, jak obsługiwać aparaturę elektromedyczną oraz przeprowadzać badania i zabiegi w ramach diagnostyki obrazowej i elektromedycznej. Bez trudu nauczysz się odczytywać RTG, tomografię komputerową, rezonans magnetyczny, mammografię, angiografię, EKG, EEG.

 

Przedmioty, które liczą się w rekrutacji

Audiofonologia

  • Warszawski Uniwersytet Medyczny – język polski, język obcy (ustny P) oraz jeden przedmiot: biologia lub chemia, fizyka, matematyka (P).
  • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – biologia albo chemia albo fizyka i astrobomia albo matematyka albo informatyka albo geografia albo język polski

 

Elektroradiologia

  • Śląski Uniwersytet Medyczny dwa przedmioty: biologia, chemia, matematyka lub fizyka z astronomią (P, R).
  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi – matematyka, chemia lub biologia i fizyka (P, R).

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *