Akademia Liderów – ruszyła rekrutacja do programu dla młodych!

Warto szukać wartościowych inicjatyw dla młodzieży. Jedną z nich jest udział w rekrutacji do bezpłatnej Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Daje ona młodym ludziom wsparcie, stypendium i możliwość realizacji autorskich projektów na rzecz lokalnej społeczności.

Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja to: 

  • Szkoła Letnia – 10-dniowy, bezpłatny wyjazd, podczas którego odbywają się szkolenia i warsztaty z tutorami, o tym, jak prowadzić projekty, jak zarządzać zespołem, pozyskiwać partnerów i sponsorów. Prócz szkoleń i gier symulacyjnych będzie też czas na spotkania z wyjątkowymi osobami ze świata biznesu, polityki, nauki oraz kultury, którzy od wielu lat współtworzą życie publiczne, a ich inicjatywy służą milionom Polaków. (26 lipca – 3 sierpnia 2022, Tyniec) 
  • Realizacja autorskiego projektu – 3-miesięczny etap, podczas którego każdy z uczestników realizuje autorski projekt społeczny lub historyczny w swojej miejscowości, pod okiem tutora, który wspiera i dzieli się swoim doświadczeniem. (1 września – 30 listopada 2022) 
  • Szkoła Zimowa – 4 dniowy wyjazd podsumowujący projekty. Na zakończenie liderzy otrzymują certyfikaty potwierdzające zdobyte kompetencje (15-18 grudnia 2022). 
  • Stypendium – przez cały rok szkolny 2022/2023 liderzy otrzymują stypendium w wysokości 200 zł miesięcznie na rozwój swoich pasji i talentów. 

W programie weźmie udział 30 osób ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski – autorów najlepszych pomysłów na autorski młodzieżowy projekt społeczny// historyczny// środowiskowy oraz pomoc uchodźcom z Ukrainy

 

A tak o programie mówi jeden z absolwentów – Nikodem Kaczprzak

„Akademia Liderów szanuje każdego i daje mu przestrzeń do rozwoju, bez względu na to na jakim poziomie jesteś, rób to, co czujesz że warto, bez względu czy to się klika i jest medialne

 

Zapraszamy młodych liderów!

Rekrutacja do Akademii trwa do 30 kwietnia poprzez formularz na stronie www.mikolaj.org.pl/akademia Informacji można szukać też na: https://www.facebook.com/AkademiaFSM 

Program Akademii Liderów

został stworzony przez Fundację Świętego Mikołaja w 2015 roku z myślą o młodzieży w Polsce, która chciałaby poprzez realizację autorskich projektów historycznych,  społecznych, czy obywatelskich rozwijać lokalne społeczności. Udział w programie jest bezpłatny, aby dać szansę młodym ludziom z różnych środowisk i lokalizacji na zdobycie praktycznej wiedzy, umożliwiającej rozwój własnych umiejętności i ciekawych pomysłów.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *