rekrutacja2017trwa

Uwaga, są jeszcze wolne miejsca na 16 kierunkach UG!

Rekrutacja na Uniwersytecie Gdańskim wciąż  trwa i w chwili obecnej można jeszcze aplikować na 16 kierunków studiów stacjonarnych pierwszego stopnia, ponad 50 kierunków studiów stacjonarnych drugiego stopnia oraz ponad 70 kierunków studiów niestacjonarnych  (pierwszego i drugiego stopnia).  

 

Wśród kierunków studiów stacjonarnych I stopnia, na które wciąż trwa rekrutacja są między innymi: bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna, etnofilologia kaszubska, etnologia, filologia polska, filologia klasyczna, fizyka, fizyka medyczna, kulturoznawstwo, niemcoznawstwo, rosjoznawstwo, slawistyka, studia wschodnie, wiedza o teatrze.

 

Terminy rekrutacji na Uniwersytet Gdański są różne na poszczególne kierunki studiów, ważne, aby kandydaci sprawdzali czas aplikacji, po którym już nie można zrejestrować się na konkretny kierunek. Na większość kierunków stacjonarnych rekrutacja zostanie zamknięta do końca lipca 2017 roku, na studia niestacjonarne na końca września 2017 roku.  

 

Terminy rekrutacji na poszczególne kierunki studiów dostępne są na stronie:

http://ug.edu.pl/rekrutacja

 

Na rok akademicki 2017/2018 Uniwersytet Gdański zaplanował przyjęcie 15 546 osób:

 

– 9 276 osób – studia stacjonarne I stopnia i II stopnia oraz jednolite magisterskie

6 270 – studia niestacjonarne I stopnia i II stopnia oraz jednolite magisterskie

 

Oferta Uniwersytetu Gdańskiego na rok akademicki 2017/18 to 74 kierunki studiów i 223 specjalności na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich.

 

W ofercie edukacyjnej Uniwersytetu Gdańskiego na rok akademicki 2017/2018 znajduje się pięć nowych kierunków i jedna nowa specjalność. Są to studia stacjonarne pierwszego stopnia: Modelowanie matematyczne i analiza danych oraz Akwakultura Biznes i Technologia; studia stacjonarne drugiego stopnia – Biologia medyczna, Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej (do tej pory prowadzone tylko na I stopniu) oraz niestacjonarne w języku angielskim – European and International Business Law. Nowa specjalność na stacjonarnych jednolitych studiach magisterskich, na którą będzie bezpośrednio prowadzona rekrutacja, to Psychologia pracy i biznesu na kierunku Psychologia. Nowe kierunki powstają we współpracy z ekspertami i przyszłymi pracodawcami, a studenci będą odbywać praktyki w najlepszych, profilowanych instytucjach i przedsiębiorstwach. Wiedzę będą zdobywać pod okiem kadry akademickiej UG i praktyków – specjalistów.

 

Rekrutacja odbywa się przez Internet w wygodnym dla kandydatów systemie IRK (Internetowa Rejestracja Kandydatów).  

 

Wszystkie informacje oraz zasady rekrutacji znajdują się na stronie internetowej UG:  

http://ug.edu.pl/rekrutacja

 

Informacji na temat zasad rekrutacji udziela Biuro Rekrutacji UG:

  1. Bażyńskiego 8, pok. 228-230, 80-309 Gdańsk
    telefony: (0-58) 52 32 326, 52 32 328,
    52 32 332, 52 32 531, 52 32 532
    e-mail: rekrutacja@ug.edu.pl

Warto przypomnieć, że absolwenci Uniwersytetu Gdańskiego znaleźli się na 2. miejscu wśród najlepiej zarabiających w dorocznym zestawieniu płac absolwentów publicznych uniwersytetów w ramach Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, które przygotowuje firma Sedlak & Sedlak. Na pierwszym miejscu są absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego, a podium zamykają absolwenci Uniwersytetu Jagiellońskiego. Raport obejmuje zarobki brutto osiągane w 2016 roku przez absolwentów studiów II stopnia 18 publicznych uniwersytetów. Tzw. mediana absolwentów studiów drugiego stopnia Uniwersytetu Gdańskiego w 2016 roku wyniosła 4500 zł.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *