Tanie latanie jest możliwe pod warunkiem, że na bilety będzie się polować przez okres 3 – 4 miesięcy przed planowanym terminem wylotu. Należy ponadto pamiętać, że bilety są zwykle droższe w określonych dniach tygodnia, a w szczególności, gdy zbliżają się święta.

Oto kilka praktycznych porad, czym się kierować chcąc kupić jak najtańszy bilet lotniczy:

  1. Korzystaj z internetu

Na stronach można znaleźć informację o cenach biletów na określonej trasie proponowanych przez różne linie lotnicze i porównać je między sobą.

Są serwisy w internecie, które gromadzą najtańsze okazje lat minute od różnych przewoźników np www.ewings.pl

  1. Elastyczna data wyjazdu

W przypadku braku sztywno ustalonej daty urlopu, warto sprawdzić ceny biletów w wybranym kierunku w różnych terminach. W znalezieniu atrakcyjnej ceny pomogą funkcje w wyszukiwarce: „cały miesiąc” bądź „cały rok” (wyświetli się kalendarz lub diagram z zaznaczonymi cenami biletów w danych dniach). Wybierając jedną z takich funkcji ma się największe szanse na uzyskanie tego czego pragniemy – taniego biletu. Im bardziej jest się elastycznym w temacie daty wyjazdu, tym większe prawdopodobieństwo odbycia naprawdę taniego lotu.

  • Śledź strony z promocjami lotniczymi

Chcąc znaleźć jak najtańszy bilet, dobrze jest śledzić strony z promocjami lotniczymi. Ponadto zapisywać się na ich newslettery, a także newslettery linii lotniczych (wrzucają informacje o promocjach).

  1. Bądź uważny, korzystaj z wyszukiwarek

Nie zawsze jest się w stanie sprawdzać codziennie ceny biletów, warto więc skorzystać z Alertów Cenowych Skyscanner (jeżeli tylko cena lotu, który nas interesuje uległa zmianie, zostaniemy o tym poinformowani drogą mailową). Alerty cenowe to usługa, za którą nie trzeba płacić, można również w każdej chwili z niej zrezygnować.

Funkcja skyscanner jest niezwykle pomocna – zaznacza się interesujący czas podróży, a wyszukiwarka proponuje listę najtańszych biletów w tym terminie.

Wyszukiwarki porównują ceny różnych przewoźników i pokazują je w kolejności od najtańszej do najdroższej.

  1. Mniejsze lotniska

Większość stolic, jak i dużych miast oprócz lotniska głównego, posiada także, co najmniej jeden mniejszy port lotniczy obsługujący tanie linie. Dobrze jest sprawdzić, jak daleko takie lotnisko jest usytuowane od centrum miasta oraz ile kosztuje przejazd.

  1. Alternatywne połączenia

Warto poszukać w wyszukiwarce alternatywnych połączeń – szybko można zorientować się, z których lotnisk najlepiej jest szukać połączeń w danych kierunkach.

  • Promocje

Jeżeli nie ma się sprecyzowanych planów podróży, warto wybrać miejsce, do którego akurat są tanie bilety lotnicze. Aby sprawdzić, dokąd w danym momencie są najbardziej konkurencyjne ceny, należy skorzystać z wspomnianych wyżej wyszukiwarek. Wyświetlą one kierunki uporządkowane od najniższej ceny biletu w dwie strony.

  • Ogranicz wydatki

Wybierając się w podróż, nie trzeba koniecznie wykupywać opcji z bagażem rejestrowanym na weekend (można zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych). Podobnie jest w przypadku ubezpieczenia. Linie lotnicze często proponują jego wykupienie. Warto wcześniej upewnić się, czy ochrona nie obejmuje takich samych sytuacji, jakie już wykupiliśmy w ubezpieczeniu podróżnym.

Ważne! W szukaniu taniego biletu lotniczego ważna jest cierpliwość – czasem, aby trafić na okazyjną cenę trzeba poświęcić sporo czasu.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes