Rekrutacja na UW – poznaj najpopularniejsze kierunki

Na Uniwersytecie Warszawskim wśród najchętniej wybieranych przez kandydatów kierunków znalazły się m.in. ekonomia, psychologia i zarządzanie. Przyszli adepci Uniwersytetu Warszawskiego wybierali spośród około 100 kierunków reprezentujących różne dziedziny nauk: humanistycznych, społecznych, a także ścisłych i przyrodniczych. Studenci mogli także zarejestrować się na studia w ramach programów międzyobszarowych oraz na studia prowadzone w języku angielskim.

Łącznie w systemie IRK dokonano około 50 tys. rejestracji.

Do najpopularniejszych kierunków należały w tym roku:

ekonomia, finanse i rachunkowość, informatyka i ekonometria (blisko 3,8 tys. zarejestrowanych osób); psychologia (2,4 tys.); zarządzanie (2,3 tys.); filologia angielska – English Studies (2 tys.); zarządzanie finansami i rachunkowość (1,7 tys.).

 

Najwięcej kandydatów na jedno miejsce było na kierunkach:

orientalistyka – japonistyka (28 osób); orientalistyka – sinologia (20 osób); chemia medyczna (17 osób); psychologia (15 osób); filologia angielska – English studies (14 osób).

 

Wciąż istnieje możliwość zarejestrowania się na niektóre niestacjonarne kierunki I stopnia i jednolite magisterskie. Trwa także rekrutacja na studia II stopnia. Lista aktualnie dostępnych kierunków w ramach rekrutacji na rok akademicki 2019/2020 znajduje się na stronie Internetowej Rejestracji Kandydatów.

Zakwalifikowani kandydaci mogą złożyć swoje dokumenty w siedzibie komisji rekrutacyjnej od 22 do 24 lipca. Kolejne tury składania dokumentów odbędą się 25-26 lipca oraz 29-30 lipca. W przypadku kierunków, na które rekrutacja wciąż trwa, wyniki zostaną ogłoszone w późniejszych terminach. Informacje dotyczące terminów znajdują się w opisach poszczególnych kierunków na stronie IRK.

Źródło: www.uw.edu.pl.

fot. Pixabay.com

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *