PJATK – jak wygląda rekrutacja na studia?

5 kierunków: informatyka, zarządzanie informacją, grafika, architektura wnętrz i kulturoznawstwo. Po polsku i angielsku. Stacjonarne, niestacjonarne i przez internet. Takie możliwości studiowania są dostępne w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w roku akademickim 2019/2020. Rekrutacja zacznie się 6 maja.

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych działa od 1994 roku. Uczelnia kształci młodych informatyków, o których już na pierwszym roku zabiegają pracodawcy. Jej studenci zdobywają wysokie miejsca w konkursach graficznych i turniejach informatycznych. W ostatnim rankingu Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” PJATK jest notowana na pierwszym miejscu wśród niepublicznych uczelni technicznych. Wśród wszystkich prywatnych szkół wyższych w Polsce zajmuje czwarte miejsce.

 

Jakie kierunki mogę studiować w PJATK?

W PJATK można się uczyć na studiach licencjackich, inżynierskich i magisterskich oraz podplomowych i doktoranckich. W roku akademickim 2019/2020 uczelnia będzie prowadzić rekrutację na kierunki:

I stopnia – studia licencjackie: Architektura Wnętrz, Grafika, Kulturoznawstwo;

I stopnia – studia inżynierskie: Informatyka, Zarządzanie Informacją;

II stopnia – studia magisterskie: Grafika, Informatyka, Informatyka Społeczna.

 

Jak wygląda proces rekrutacyjny?

Proces rekrutacyjny składa się z kilku etapów. Najpierw trzeba się zarejestrować w portalu PJATK rekrutacja.pjwstk.edu.pl, a następnie dostarczyć dokumenty. Na niektórych kierunkach odbywają się rozmowy kwalifikacyjne (Grafika i Architektura Wnętrz). Potem należy wpłacić wpisowe i podpisać kontrakt z uczelnią.

Więcej informacji o rekrutacji na studia w PJATK znajduje się na stronie www.pja.edu.pl/rekrutacja- na-studia.

 

25 lat PJATK. Między kulturami

W październiku Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych rozpocznie obchody 25-lecia istnienia. Pod hasłem „25 lat PJATK. Między kulturami” nawiązujacym do zjawiska komunikacji międzykulturowej odbędzie się wiele wydarzeń artystycznych i naukowych.

PJATK kształci na studiach I, II i III stopnia na wydziałach Informatyki, Sztuki Nowych Mediów, Zarządzania Informacją, Kultury Japonii oraz Architektury Wnętrz. Ma uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk technicznych w informatyce oraz mechanice, a także doktora sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne. Jako jedyna niepubliczna uczelnia w Polsce ma uprawnienia do habilitowania w dyscyplinie informatyka.

Więcej informacji o uczelni: www.pja.edu.pl.

———————————————————————————————————————–

Eksperci PJATK

W Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych wykładają specjaliści w dziedzinach:

  • informatyki, programowania, programowania, baz danych, systemów i sieci, technologii mobilnych, aplikacji, druku 3D, multimediów, cyfryzacji, cyberbezpieczeństwa, internetu w kontekście społecznym,
  • animacji, grafiki, plastyki, plakatu, rzeźby, malarstwa, fotografii, rysunku, sztuki wizualnej, technik i narzędzi projektowania,
  • projektowania wnętrz, architektury wnętrz, sztuki wystawiennictwa,
  • historii i kultury ludów Dalekiego Wschodu, kultury masowej i popularnej (film, komiks, nowoczesne media), tradycyjnej kultury japońskiej (klasyczny teatr, literatura, sztuki piękne i estetyka).

Dziennikarzy zainteresowanych rozmową z ekspertami PJATK prosimy o kontakt na adres biuro.prasowe@pja.edu.pl lub na nr tel. 512 163 681, 22 58 44 589.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *