Konkurs dla fanów Kaczmarskiego

Jeszcze do 15 lutego organizatorzy czekają na prace przygotowane na VII Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego „Nic się nie kończy prostym tak lub nie”.
Konkurs jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a główna nagroda to atrakcyjny wyjazd zagraniczny w ramach jednego z projektów wakacyjnych Centrum Młodzieży – organizatora konkursu.

W I etapie konkursu uczestnicy piszą pracę na jeden z proponowanych tematów i w terminie do 15 lutego 2017 r. przesyłają ją – w wersji drukowanej, w trzech egzemplarzach – do organizatora (na adres: Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana, ul. Krupnicza 38, 31-123 Kraków, z dopiskiem „Jacek Kaczmarski”). Jury wybiera najlepsze spośród nadesłanych prac i kwalifikuje na tej podstawie do kolejnego etapu w Krakowie.

W tegorocznej edycji uczestnicy mogą wybierać spośród następujących tematów:
1. Z dziećmi nic nie wyszło – jedno się speszyło/ Drugie swą kokardkę czerwoną zgubiło – dowcip, śmiech i parodia jako artystyczne narzędzia Jacka Kaczmarskiego.
2. Czy jestem Sarą, czy gram Sarę? – wizerunki kobiet i ich rola w utworach Jacka Kaczmarskiego.
3. Ale moja ze Stwórcą rozmowa/Jak Syn Jego – do drzewa przybita! – podmiot liryczny wierszy Jacka Kaczmarskiego w budowaniu relacji z Bogiem.
4. Ręce wasze w śmierci po łokcie – ruiny, pobojowiska i popioły – materialne ślady przeszłości i ich znaczenie w liryce Jacka Kaczmarskiego.
5. A ty siej. A nuż coś wyrośnie – dezyderata, czyli rola liryki inwokacyjnej w twórczości Jacka Kaczmarskiego.

Uwaga: w pracy konkursowej należy powołać się na minimum cztery utwory Jacka Kaczmarskiego. Wartością dodaną będzie odniesienie się autora do form językowych istotnych dla interpretacji utworów.
To dopiero pierwszy etap rywalizacji; następnie autorzy wyróżnionych prac będą ich publicznie bronić, a już w samym finale – jedynie najlepsi z najlepszych – będą analizować, interpretować oraz odpowiadać na pytania dotyczące życia i twórczości poety.

Regulamin konkursu jest dostępny tutaj: http://www.cmjordan.krakow.pl/konkursy/konkurs-wiedzy-o-zyciu-i-tworczosci-kaczmarskiego

Kontakt z koordynatorem konkursu, szczegółowe informacje o konkursie: Jolanta Szczucka-Buś, tel. 12 430 00 15 wew. 243, e-mail: jszczucka@cmjordan.krakow.pl.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *