Interesujesz się reportażem? Pałac Reporterów czeka!

Mariusz Szczygieł, najważniejsze wydawnictwa i najlepsi autorzy reportażu w jednym miejscu – na Placu Defilad. Startujemy o 12:00. Będą targi, podpisywanie książek, rozmowy z autorami, a na koniec Klancyk i Prawda Muzyczna.

Szczegółowy plan:

12:00 – 20:00 Targi książek – zaprezentują się m.in. Czarne, Agora, Wielka Litera, Dowody Na Istnienie, Znak, Prószyński, Karakter, Krytyka Polityczna.

16:00 – 19:30 Wywiady Mariusza Szczygła z autorami i autorkami: Filipem Springerem, Katarzyną Tubylewicz, Mirosławem Wlekłym, Tomaszem Kwaśniewskim, Andrzejem Nowak-Arczewskim, Ewą Winnicką, Cezarym Łazarewicz, Kamilem Bałukiem, Pawłem Pieniążkiem.

20:00 – 20:45 Klancyk z serii „NON-FICTION”

„NON-FICTION” to cykl spektakli, w których Klancyk konfrontuje się z Prawdą. Za inspiracje do improwizowanych scen służą nie wyssane z palca historię o ludziach, którzy wcale nie istnieli, lecz teksty reporterów. Dokument, biografia i suche fakty w ostatecznym starciu z impro. Widzowie będą mieli okazję przekonać się, że rzeczywistość bywa bardziej niedorzeczna i zaskakująca niż fikcja. Do tej pory gośćmi cyklu byli m.in. Mariusz Szczygieł, Katarzyna Surmiak-Domańska, Ewa Winnicka czy Mirosław Wlekły. Klancyk jest jedną z pionierskich grup improwizacji komediowej w Polsce. Autorskie komediowe spektakle grupy powstają na bieżąco, bez przygotowania i są zainspirowane podpowiedzią publiczności można oglądać w warszawskich klubach od 2006 roku.

21:30 – 22:30 Mariusz Szczygieł i Res Factum Projekt: koncert Prawda muzycznie

RES FACTUM – idea słowno-muzycznego spotkania sztuk, inspirowana średniowieczną techniką kompozytorską, gdzie głos podstawowy wyznaczał ruch głosów pozostałych, w naszym przypadku to tekst czytany na żywo przez autora – Mariusza Szczygla – jest inspiracją do i interpretacji muzycznej realizowanej również na żywo przez muzyków. Res Factum narodziło się w 2014 roku i zrealizowanych zostało kilkanaście koncertów. Interpretowane były książki m.in: ”Papusza” Angeliki Kuźniak, „Jutro narysujemy śmierć” Wojciecha Tochmana (laureata Premio Kapuściński Rzym 2016), „Encyklopedia psychodelii” Kamila Sipowicza.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *