Erasmusowcy zwolnieni z podatku

Studenci i akademicy, którzy wyjechali na stypendium w ramach programu Erasmus+, nie będą musieli płacić podatku dochodowego od stypendium. Zgodnie z rozporządzeniem ministra rozwoju i finansów zwolnione z opodatkowania będą też osoby przyjeżdżające do Polski z państw partnerskich Erasmusa.

„Rozporządzenie w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od niektórych dochodów (przychodów) podatników podatku dochodowego od osób fizycznych” w połowie grudnia podpisał minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Zapisy rozporządzenia weszły w życie w czwartek 29 grudnia.

„Studenci i akademicy, którzy wyjechali na stypendium w ramach Erasmus+, nie będą musieli płacić podatku dochodowego” – poinformowało na swojej stronie internetowej Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Rozporządzenie zwalnia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych wszystkie stypendia osób wyjeżdżających w ramach programu Erasmus+. Dotyczy to zarówno szkolnictwa wyższego, jak i oświaty. Oznacza to, że podatku od stypendium nie zapłacą zarówno studenci, kadra akademicka, ale również uczniowie, którzy w okresie między 1 stycznia 2017 roku a 31 grudnia 2018 roku będą przebywać na Erasmusie.

Rozporządzenie wprowadza także zwolnienie z opodatkowania stypendiów osób, które przyjeżdżają do Polski z państw partnerskich programu Erasmus+. W tym przypadku dotyczy to dochodów, uzyskanych w okresie od 1 stycznia 2016 do 31 grudnia 2018 roku.

 

 PAP – Nauka w Polsce

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *