EDUKATOR ROKU – UCZNIOWIE WYBIERAJĄ NAJLEPSZYCH NAUCZYCIELI ONLINE

Ta szczególna edycja plebiscytu powstała w ramach programu #akcjaedukacja, która prowadzona jest przez GovTech Polska. To inicjatywa, która łączy zarówno uczniów, nauczycieli, instytucje i dostawców narzędzi, które mogą pomóc w nauce na odległość.

 

Edukator Roku…

…zrodził się z wdzięczności dla wyjątkowych pedagogów. Jest to wyjątkowe przedsięwzięcie, ponieważ nominacje zgłaszają w nim przede wszystkim uczniowie. W czasie, kiedy cały świat zmaga się z epidemią koronawirusa, nauczyciele, dyrektorzy, rodzice i inni dają z siebie wszystko, aby sprostać wyzwaniom zdalnego nauczania.

– Prowadząc akcję chcemy pokazać, że zamknięcie szkół nie stoi na przeszkodzie otwartości na naukę ale też na nauczanie innych – mówi Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw GovTech. – Tych, którzy ten egzamin z bezinteresowności, zaangażowania i kompetencji zdadzą z wyróżnieniem chcemy docenić, stąd pomysł na specjalną edycję konkursu.
Edukator Roku: Edycja Online wystartowała 1 kwietnia pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji, we współpracy z GovTech Polska i ZIPSEE Cyfrowa Polska. Podobnie jak w poprzednich edycjach, uczniowie nominują swoich ulubionych edukatorów poprzez formularz online, uzasadniając swój wybór. Później prowadzone jest głosowanie na stronie internetowej, aby wyłonić zwycięzców w 5 kategoriach. Zarówno na nich, jak i przede wszystkim na najlepszych nauczycieli, czekają atrakcyjne nagrody.

Nominacje Edukatorów odbędą się w 5 kategoriach:

1) Edukator Roku Online: przedmioty humanistyczne
2) Edukator Roku Online: przedmioty ścisłe
3) Edukator Roku Online: zdrowe ciało i duch
4) Edukator Roku Online: dyrektor
5) Edukator Roku Online: rodzic

Nagrodami w konkursie są sprzęty elektroniczne oraz urządzenia mobilne, które pomogą edukatorom i uczniom uczestniczyć w edukacji online, o łącznej wartości przekraczającej 17 tysięcy złotych. Zostały one ufundowane przez ZIPSEE Cyfrowa Polska. Nominacje i głosy przyjmowane będą do 14 kwietnia na stronie https://edukatorroku.brainly.pl/.

Uroczyste ogłoszenie zwycięzców nastąpi podczas transmisji online 16 kwietnia o godzinie 12:00.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *