Drzwi na wpół Otwarte – świetna akcja dla kandydatów na uczelnie medyczne

Studenci Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland wychodzą naprzeciw potrzebom licealistów. Na Facebooku zachęcają ich do studiowania kierunków medycznych poprzez inicjatywę o nazwie “Drzwi na wpół Otwarte”, dzięki której mogą zapoznać się z poszczególnymi uczelniami medycznymi w Polsce w sposób rzetelny i ciekawy.

Zachęcamy do odwiedzenia fanpage’a – https://www.facebook.com/Drzwi-na-wp%C3%B3%C5%82-Otwarte-102069461486767/

Studenci Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland z wielką przyjemnością rozwieją wszelkie wątpliwości związane ze studiowaniem na kierunkach medycznych, zwłaszcza lekarskim. Na stronie licealiści zadają pytania dotyczące poszczególnych uczelni, a odpowiadają na nie studenci wyższych lat uczelni medycznych w Polsce.

Ceremonia Białego Fartucha

To tradycja na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, przeznaczona dla studentów III roku. To taki “rytuał przejścia”, symbolizujący ukończenie przedmiotów teoretycznych i przejście do praktycznych, odznaczający półmetek na drodze do bycia lekarzem. W trakcie ceremonii mentor zakłada studentowi nieskazitelnie biały fartuch i otrzymuje bukiet konwalii majowych. Ten zwyczaj jest zawsze miło wspominany i dostarcza wzruszeń – zwłaszcza, że w podniosłej uroczystości towarzyszą nam rodziny. Pamiątką zostaje oczywiście fartuch z wyhaftowanym logo wydziału, na którym widnieje Mikołaj Kopernik, trzymający bukiet konwalii – może nie wiecie, ale właśnie Olsztyn był miejscem pobytu słynnego astronoma, który parał się też medycyną, w latach 1516-1521. Kopernik mieszkał w zamku i pełnił funkcję administratora kapituły warmińskiej.

Jak się studiuje na WUM – odpisują studenci

JAK PORÓWNUJECIE „TRUDNOŚĆ” STUDIOWANIA NA WUM WZGLĘDEM INNYCH UCZELNI MEDYCZNYCH W POLSCE

Wymagania i poziom trudności na poszczególnych przedmiotach może delikatnie różnić się pomiędzy uczelniami, ale przez pierwsze trzy lata z reguły realizowany jest ten sam materiał. Na WUMie „wejściówki” zdarzają się przede wszystkim na 1. i 2. roku, później są rzadkością.

CZY JEST CO JAKIŚ CZAS CHWILA, ŻEBY PÓJŚĆ NA IMPREZĘ

Oczywiście! To obowiązkowy punkt po każdym kolokwium z anatomii, czy histologii, ale też często w piątkowe wieczory. W Warszawie mamy studencki „Klub Medyka”, gdzie odbywają się wszystkie większe imprezy studenckie, poza tym w mieście znajduje się mnóstwo miejsc, gdzie można wybrać się ze znajomymi.

CZY WYŚCIG SZCZURÓW JEST ODCZUWALNY CZY BARDZO DUŻO OSÓB ODPADA PO PIERWSZYM ROKU? ILE CZASU WOLNEGO JEST NA PIERWSZYM ROKU

Wyścig szczurów jest mocno przerysowany. Wcale nie ma napięcia i ciągłej rywalizacji, a w grupach panuje miła atmosfera i wszyscy sobie pomagamy. Po 1. roku nie odpada też dużo osób. Podobnie jak z wyścigiem szczurów, wiele informacji jest tutaj wyolbrzymianych. Jeżeli Ci zależy, nie powinno być problemu z ukończeniem pierwszego roku. Głównie rezygnacje są z powodu innego niż pierwotny wyobrażenia o studiach medycznych. Na pierwszym roku ważne jest, jak ktoś gospodaruje czasem, więc ilość wolnego jest bardzo indywidualna. Ale na pewno nie siedzimy ciagle w książkach! Zawsze znajdzie się chwila na sport, czy spotkanie ze znajomymi.

CZY MOŻECIE PODAĆ PRZYKŁADOWY PLAN ZAJĘĆ W PIERWSZYM SEMESTRZE NA LEKARSKIM CHODZI MI O GODZINY, CZAS TRWANIA ZAJĘĆ.

Zajęcia zaczynamy o różnych porach. W zależności od grupy, w jakiej studiujemy, jest to od 8. rano do 17. po południu. Niektóre z nich trwają 2 godziny, inne 1,5 godziny, a są też takie, które kończy wykonanie przewidzianego zadania. Natomiast często pojawia się dzień całkowicie wolny od zajęć. Przedmioty rozplanowane są tak, żeby bez problemu zdążyć dojechać z jednego miejsca w inne, nawet w godzinach zwiększonego ruchu. Plany lekcji dla poszczególnych grup w pierwszym semestrze można znaleźć na stronie wydziału lekarskiego pod tym linkiem: https://2wl.wum.edu.pl/pl/kierunek-lekarski/plany-zajec
Nowa, jeszcze pachnąca strona Wydziału: http://lekarski.wum.edu.pl/

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, zapraszamy do formularza🤗👀 Link 👇👇👇
https://docs.google.com/…/1U4sCz5dP2lMFA9WXgE6LODAbzc…/edit…

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *