#CONTRA19 – nastolatkowie w kontrze do COVID-19

Wystartowała akcja #CONTRA19. Młodzi z całej Polski mogą przyjąć szybkie wyzwania i pomóc przedsiębiorcom, osobom starszym czy walczyć z fakenewsami. 

Z dnia na dzień 1,7 mln nastolatków w Polsce ma coraz większe poczucie beznadziejności. – W dobie walki z koronawirusem główne zalecenie dla młodych to #zostańwdomu. Młodzi siedzą i często z nudów docierają do końca Internetu. Czują smutek i niezadowolenie, że nie mogą zrobić nic sensownego – mówi Paula Bruszewska prezes Fundacji Zwolnieni z Teorii. Nastolatkowie chcieliby, by negatywne skutki koronawirusa były jak najmniejsze. Dlatego Fundacja Zwolnieni z Teorii zainicjowała akcję #CONTRA19.

 

Na czym polega akcja #CONTRA19?

Na stronie www.contra19.org losuje się krótkie wyzwanie, realizuje je, a następnie wyzywa swoich znajomych do tego, by też podjęli się wyzwania. Wśród najciekawszych są m.in.: Wesprzyj lokalsa – na rzecz lokalnych biznesów, Przeżyj to w piżamie – wsparcie kultury, E-domóweczka – podtrzymanie relacji i życia towarzyskiego. Co ważne, wszystkie wyzwania młodzież może wykonać bez wychodzenia z domu, bez pieniędzy, a nawet, jak zapewnia organizator, bez ruszania się z kanapy.

 

Organizatorzy liczą na efekt kuli śniegowej

– Wyobraźmy sobie, że każda z 1,7 mln młodych osób wylosuje z nami wyzwanie i zadzwoni do 3 osób, które mogą czuć się teraz najbardziej samotnie. Można policzyć, ile osób poczuje się lepiej dzięki małym gestom młodzieży. Gra toczy się o dużą pulę dobrej energii w dobie koronawirusa – podsumowuje Paula Bruszewska.

Akcję #CONTRA19 zainicjowała Fundacja Zwolnieni z Teorii, jej partnerem merytorycznym jest GovTech Polska. Kreację motywującą do działania stworzyła pro bono agencja 180heartbeats + JUNG v MATT.

***

Zwolnieni z Teorii to ogólnopolska olimpiada z projektów społecznych. Powstała w 2014 roku, by dać każdemu młodemu człowiekowi możliwość tworzenia własnych projektów społecznych. Dzięki niej uczestnicy rozwijają kompetencje potrzebne w życiu zawodowym.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *