Chcesz pracować w przemyśle drzewnym? Jest ciekawy kierunek!

Inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym to studia praktyczne na Politechnice Koszalińskiej.

To tutaj zapoznasz się z najnowszymi maszynami i systemami informatycznymi, tworzącymi automatyzowane linie technologiczne w przemyśle.

Znaczna część zajęć ćwiczeniowych, laboratoryjnych i projektowych odbywa się w zakładach pracy, które dysponują najnowocześniejszymi w Europie i świecie liniami technologicznymi, pod opieką osób z doświadczeniem praktycznym. Każdy ze specjalizacyjnych modułów umożliwia uzyskanie wymaganych w życiu zawodowym kompetencji społecznych, wiedzy i umiejętności.

  • Studiując na specjalności automatyka i utrzymanie ruchu studenci uzyskują praktyczką wiedzę dotyczącą budowy, programowania i obsługi systemów informatycznych odpowiedzialnych za sterowanie liniami produkcyjnymi. Absolwenci tej specjalności będą posiadali umiejętności związane z projektowaniem i programowaniem układów automatyki, obsługą systemów zarządzających utrzymaniem ruchu w przedsiębiorstwach.
  • Wybierając specjalność procesy i maszyny przemysłu drzewnego absolwenci moją możliwość poszerzenia swej wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie budowy i eksploatacji maszyn, tworzących linie technologiczne, pogłębiają również wiedzę dotyczącą procesów przemysłu drzewnego.
  • Wybierając moduły kształcenia związane z projektowaniem konstrukcji w przemyśle meblarskim studenci będą mogli zapoznać się z budową i programowaniem najnowocześniejszych obrabiarek wykorzystywanych w przemyśle. Posiądą umiejętność posługiwania się oprogramowaniem wspomagającym projektowanie, wizualizację, analizę numeryczną konstrukcji oraz wytwarzanie na obrabiarkach sterowanych numerycznie.

Tu zdobędziesz przygotowanie do pracy i pełnienia kierowniczych funkcji w zakładach przemysłowych na stanowiskach związanych z automatyzacją procesów technologicznych, eksploatacją maszyn, utrzymaniem ruchu oraz projektowaniem i wytwarzaniem wyrobów z poszerzoną wiedzą o zastosowaniu drewna i materiałów drewnopochodnych. Ponadto mogą znaleźć zatrudnienie w firmach i przedstawicielstwach handlowych (handel narzędziami i maszynami).

 Zawody po studiach:

  • główny technolog
  • specjalista ds. jakości
  • projektant
  • konstruktor
  • specjalista ds. przygotowania produkcji
  • specjalista ds. automatyzacji produkcji

Przedmioty preferowane w rekrutacji: język polski, język obcy nowożytny, matematyka, fizyka i astronomia, geografia, biologia.

 

 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *