Inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym to studia praktyczne na Politechnice Koszalińskiej.
To tutaj zapoznasz się z najnowszymi maszynami i systemami informatycznymi, tworzącymi automatyzowane linie technologiczne w przemyśle.
Znaczna część zajęć ćwiczeniowych, laboratoryjnych i projektowych odbywa się w zakładach pracy, które dysponują najnowocześniejszymi w Europie i świecie liniami technologicznymi, pod opieką osób z doświadczeniem praktycznym. Każdy ze specjalizacyjnych modułów umożliwia uzyskanie wymaganych w życiu zawodowym kompetencji społecznych, wiedzy i umiejętności.
- Studiując na specjalności automatyka i utrzymanie ruchu studenci uzyskują praktyczką wiedzę dotyczącą budowy, programowania i obsługi systemów informatycznych odpowiedzialnych za sterowanie liniami produkcyjnymi. Absolwenci tej specjalności będą posiadali umiejętności związane z projektowaniem i programowaniem układów automatyki, obsługą systemów zarządzających utrzymaniem ruchu w przedsiębiorstwach.
- Wybierając specjalność procesy i maszyny przemysłu drzewnego absolwenci moją możliwość poszerzenia swej wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie budowy i eksploatacji maszyn, tworzących linie technologiczne, pogłębiają również wiedzę dotyczącą procesów przemysłu drzewnego.
- Wybierając moduły kształcenia związane z projektowaniem konstrukcji w przemyśle meblarskim studenci będą mogli zapoznać się z budową i programowaniem najnowocześniejszych obrabiarek wykorzystywanych w przemyśle. Posiądą umiejętność posługiwania się oprogramowaniem wspomagającym projektowanie, wizualizację, analizę numeryczną konstrukcji oraz wytwarzanie na obrabiarkach sterowanych numerycznie.
Tu zdobędziesz przygotowanie do pracy i pełnienia kierowniczych funkcji w zakładach przemysłowych na stanowiskach związanych z automatyzacją procesów technologicznych, eksploatacją maszyn, utrzymaniem ruchu oraz projektowaniem i wytwarzaniem wyrobów z poszerzoną wiedzą o zastosowaniu drewna i materiałów drewnopochodnych. Ponadto mogą znaleźć zatrudnienie w firmach i przedstawicielstwach handlowych (handel narzędziami i maszynami).
Zawody po studiach:
- główny technolog
- specjalista ds. jakości
- projektant
- konstruktor
- specjalista ds. przygotowania produkcji
- specjalista ds. automatyzacji produkcji
Przedmioty preferowane w rekrutacji: język polski, język obcy nowożytny, matematyka, fizyka i astronomia, geografia, biologia.