Archeologia – poczuj się jak Indiana Jones

Wykopaliska, badania naukowe i odkrywanie śladów przodków… Bez znajomości przeszłości nie ma przyszłości – zapewnia Aleksandra Konrad, przewodnicząca Zarządu Samorządu Studentów Instytutu Archeologii UW. Sprawdź, co cię czeka, gdy dostaniesz się na archeologię.

Archeologia to studia o przeszłości

Tak mówi Aleksandra Konrad, studentka V roku archeologii anglojęzycznej, przewodnicząca Samorządu Studentów Instytutu Archeologii UW. – Przeszłość poznajemy na wykładach, ale przede wszystkim w trakcie badań naukowych, ćwiczeń w terenie i wykopalisk. A badania w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego idą pełną parą.
Studenci od pierwszego roku wyjeżdżają na obowiązkowe praktyki wykopaliskowe w różne regiony Polski, ale też do Włoch, Peru, Egiptu czy Ameryki Południowej. Na Uniwersytecie Warszawskim mamy szansę się rozwijać! Mottem, które nam przyświeca, jest: „Bo przeszłość ma przyszłość”.

Czy to studia dla ciebie?

– Zdecydowanie są to studia dla pasjonatów, zafascynowanych nie tylko historią starożytną, ale w ogóle historią, cywilizacją i światem – mówi Ola Konrad. – Należy być ciekawym świata, chętnym do podróży. Umiejętność pracy w zespole jest niezbędna, bo nie ma wykopalisk bez współpracy. Należy być świadomym, że praca archeologa na wykopaliskach jest też ciężką, fizyczną pracą. W trakcie studiów, ale
też i w pracy zawodowej niezbędne są języki obce – wiele publikacji naukowych ukazuje się w języku
francuskim, niemieckim, włoskim, angielskim czy hiszpańskim, jeździmy na międzynarodowe konferencje, współpracujemy z obcokrajowcami podczas wykopalisk.

Dlaczego warto poznać wykopaliska przed maturą? 

Czego się będziesz uczyć na studiach?

Co może sprawiać problemy?

Dlaczego warto studiować na UW?

O tym piszemy w tym numerze Cogito.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *