Akademia Liderów – ruszyła rekrutacja do programu dla młodych!

Warto szukać wartościowych inicjatyw dla młodzieży. Jedną z nich jest udział w rekrutacji do bezpłatnej Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Daje ona młodym ludziom wsparcie, stypendium i możliwość realizacji autorskich projektów na rzecz lokalnej społeczności.

Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja to: 

  • Szkoła Letnia – 10-dniowy, bezpłatny wyjazd, podczas którego odbywają się szkolenia i warsztaty z tutorami, o tym, jak prowadzić projekty, jak zarządzać zespołem, pozyskiwać partnerów i sponsorów. Prócz szkoleń i gier symulacyjnych będzie też czas na spotkania z wyjątkowymi osobami ze świata biznesu, polityki, nauki oraz kultury, którzy od wielu lat współtworzą życie publiczne, a ich inicjatywy służą milionom Polaków. (27 lipca – 5 sierpnia 2020, Karczówka koło Kielc) 
  • Realizacja autorskiego projektu – 3-miesięczny etap, podczas którego każdy z uczestników realizuje autorski projekt społeczny lub historyczny w swojej miejscowości, pod okiem tutora, który wspiera i dzieli się swoim doświadczeniem. (1 września – 30 listopada 2020) 
  • Szkoła Zimowa – 4 dniowy wyjazd podsumowujący projekty. Na zakończenie liderzy otrzymują certyfikaty potwierdzające zdobyte kompetencje (10-13 grudnia 2020). 
  • Stypendium – przez cały rok szkolny 2020/2021 liderzy otrzymują stypendium w wysokości 200 zł miesięcznie na rozwój swoich pasji i talentów. 

W programie weźmie udział 30 osób w wieku 16-20 lat z całej Polski – autorów najlepszych pomysłów na autorski młodzieżowy projekt społeczny// historyczny// środowiskowyi. 

A tak o programie mówi jeden z absolwentów – Krystian Piecychna z Pułtuska

„Wszyscy Ci ludzie, warsztaty i wykłady dały mi w ciągu tygodnia więcej motywacji i wiedzy niż miesiące przeżyte w apatii i poczuciu stagnacji. Otrzymałem wiele, więc jestem zobowiązany do oddania jeszcze więcej dla moich bliskich i lokalnej społeczności. Dziękuję!” 

Zapraszamy młodych liderów!

Rekrutacja do Akademii trwa od 23 marca do 26 kwietnia poprzez formularz na stronie www.mikolaj.org.pl/akademia Informacji można szukać też na: https://www.facebook.com/AkademiaFSM 

Program Akademii Liderów

został stworzony przez Fundację Świętego Mikołaja w 2015 roku z myślą o młodzieży w Polsce, która chciałaby poprzez realizację autorskich projektów historycznych,  społecznych, czy obywatelskich rozwijać lokalne społeczności. Udział w programie jest bezpłatny, aby dać szansę młodym ludziom z różnych środowisk i lokalizacji na zdobycie praktycznej wiedzy, umożliwiającej rozwój własnych umiejętności i ciekawych pomysłów.

Minister Edukacji Narodowej objął Akademię Liderów FSM patronatem honorowym. Patronatu medialnego udzieliły Akademii: Program Trzeciego Polskiego Radia, TVP Info, tygodnik „Idziemy” i magazyn „Cogito”. 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *