Inżynieria mechatroniczna AGH z prestiżową akredytacją ABET

Inżynieria mechatroniczna w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie prowadzona w języku angielskim na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, otrzymała akredytację amerykańskiej organizacji ABET.

Tę akredytację AGH otrzymała jako pierwsza uczelnia w Polsce i jedna z niewielu w Europie. A program magisterski to jedyna na świecie Inżynieria Mechatroniczna w języku angielskim z tym certyfikatem.

Decyzją komisji akredytacja ABET została przyznana inżynierii mechatronicznej z językiem angielskim jako językiem wykładowym na studiach I stopnia (na dwa lata) i II stopnia (na sześć lat). Drugi kierunek otrzymał akredytację na najdłuższy okres.

ABET to najważniejsza akredytacja dla uczelni technicznych w USA. Obecnie 3709 kierunków w 752 uczelniach w 30 krajach posiada ten certyfikat, w tym między innymi MIT czy Stanford. Nad oceną akredytowanych kierunków pracuje ponad 2200 ekspertów z przemysłu, szkolnictwa wyższego i instytucji rządowych. Corocznie o jej uzyskanie stara się kilka tysięcy jednostek naukowych z całego świata. Akredytacja ABET sprawi, że studia w AGH staną się atrakcyjne też dla zagranicznych studentów planujących pracować w USA.

 

Źródło:

http://www.agh.edu.pl/info/article/inzynieria-mechatroniczna-z-prestizowa-akredytacja-abet/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *