Grafika_bez_nazwy

Ogólnopolski Festiwal Filmowy 9 Minut to wydarzenie organizowane przez uczniów warszawskiego liceum Hoffmanowej, które ma na celu propagowanie sztuki filmowej jako formy wyrazu artystycznego oraz pomaganie młodym filmowcom w prezentowaniu swojej twórczości. Jego szósta edycja odbędzie się w dniach 24-25 listopada 2022 roku w IX Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie.

W IX Liceum Ogólnokształcącym imienia Klementyny Hoffmanowej w Warszawie uczniowie co roku organizują Festiwal Filmowy 9 Minut. Wydarzenie to prezentuje sztukę filmową w szerokim ujęciu – wyświetlane filmy należą do czterech kategorii, w tym roku fabuł, dokumentów, animacji i rekonstrukcji kultowych scen filmowych. Ponadto na Festiwalu odbywa się wykład o tematyce filmowej prowadzony przez eksperta. Eksperci zasiadają też w jury – wydarzenie ma bowiem formę konkursową. Twórcy najlepszych filmów w danej kategorii otrzymują wysokobudżetowe, zachęcające do dalszego tworzenia, nagrody. Przewidywana jest również nagroda publiczności. 

Festiwal nie tylko wspiera młodych twórców, ale również tworzy przyjazną przestrzeń dla widza. Podczas imprezy można skorzystać z szatni, a także przekąsić coś w kawiarence. O komfort i bezpieczeństwo uczestników dba sekcja porządkowa. Ponadto w tej edycji nie zabraknie motywu  przewodniego, który wprowadzi widzów w niepowtarzalny klimat wydarzenia. 

Na Festiwalu Filmowym 9 Minut każdy znajdzie coś dla siebie – czy będzie to barwna, filmowa fabuła, czy misterna animacja, czy też ciekawy wykład. Więcej o nim na naszej stronie internetowej https://9minut.hoffmanowa.pl/ 

Grafika_bez_nazwy-2