Jak zostać studentem medycyny na Łazarskim?

Uczelnia Łazarskiego rozpoczyna kształcenie lekarzy jako pierwsza niepubliczna placówka w Warszawie i druga w Polsce. Jak zaznacza dziekan Wydziału Medycznego, prof. dr hab. med. Piotr Zaborowski, studia na kierunku lekarskim na Uczelni Łazarskiego wyróżnia nowatorskie podejście do kształcenia przyszłych lekarzy, m.in. poprzez wykorzystanie metod nauczania problemowego.

– Na naszej Uczelni będziemy wprowadzali nowoczesne metody nauczania problemowego, połączone z nabywaniem umiejętności kontaktu z pacjentem i jego bliskimi. Przygotujemy przyszłych lekarzy do nowych wyzwań, jakie czekają ich w dobie zagrożeń cywilizacyjnych, powszechnego dostępu do informacji i potrzeb nowego sposobu wykonywania zawodu lekarza, np. praktykowania zawodu w obliczu medycyny spersonalizowanej i szerokiego wykorzystywania metod telemedycznych – wyjaśnia dziekan Wydziału Medycznego UŁa, prof. dr hab. med. Piotr Zaborowski.

Uczelnia jest gotowa do przyjęcia 60 studentów na pierwszy rok studiów lekarskich i zapewnia im wysoki poziom kształcenia zgodnie ze wszystkimi wymaganiami Ministra Zdrowia oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – informuje rektor Uczelni Łazarskiego, prof. zw. dr hab. Krystyna Iglicka-Okólska.

Profesjonalna kadra

Wartością studiów lekarskich na Uczelni Łazarskiego będzie indywidualizacja procesu nauczania i wynikający z tego elitarny charakter kierunku.

Zajęcia będą prowadzone w małych grupach z wykorzystaniem najnowszych materiałów edukacyjnych i rozwiązań technologicznych. – Niewielka liczba studentów pozwala na przywrócenie relacji mistrz – uczeń, która w standardowym systemie kształcenia powoli zanika. Drugą szansą jest integracja samych studentów i możliwość maksymalnego wykorzystania ich unikatowych, osobistych umiejętności. Naszym celem jest także formowanie osobowości przyszłego lekarza – zaznacza dziekan WM UŁa, prof. dr hab. med. Piotr Zaborowski.

Władze Wydziału Medycznego podkreślają, że zależy im na tym, aby studenci – przyszli lekarze – potrafili skutecznie komunikować się z pacjentami. Dlatego ważnym elementem edukacji będzie nauka komunikacji lekarz – pacjent. Uczelnia współpracuje w tym zakresie z placówkami w kraju i za granicą.

Po skończeniu studiów absolwenci uzyskują tytuł lekarza – tak jak absolwenci kierunków lekarskich w Polsce. Będą mogli przystąpić do centralnego Lekarskiego Egzaminu Końcowego (LEK), rozwijać się w kierunku wybranej specjalizacji.

Rekrutacja, podobnie jak na innych uczelniach medycznych, ma charakter konkursowy – zależeć będzie od wyników egzaminu maturalnego z przedmiotów takich jak: biologia, chemia i fizyka lub matematyka, których dobra znajomość stanowi warunek powodzenia na tak wymagających studiach.

Czesne w Uczelni Łazarskiego wynosi 26 000 zł za semestr.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *