popularnosc-kierunkow-2017

Znamy wyniki rekrutacji na Uniwersytet Warszawski!

Najbardziej popularnym kierunkiem pod względem liczby zapisów była ekonomia.

Z cząstkowych danych wynika, że najwięcej kandydatów zapisywało się na ekonomię; finanse, inwestycje i rachunkowość; informatykę i ekonometrię – ponad 2500 osób. Drugim najbardziej popularnym kierunkiem były finanse, rachunkowość i ubezpieczenia, gdzie o przyjęcie ubiegało się prawie 2300 osób, a trzecim zarządzanie, na które zapisało się ponad 2100 kandydatów. Kolejne pod względem popularności były filologia angielska (ok. 2000 zapisów) i psychologia (ponad 1800 zapisów).

 

Najwięcej kandydatów na jedno miejsce było na kierunkach orientalistycznych: japonistyce, koreanistyce i sinologii.

 

O tym, czy kandydat dostał się na studia dowie się przede wszystkim ze swojego konta w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Tradycyjne listy wywieszane będą też na poszczególnych wydziałach.

 

Dostałeś się na UW? Nie przegap terminów składania dokumentów

Przyjmowanie dokumentów odbywa się w jednostce, która prowadzi dany kierunki studiów (np. kandydat, który został zakwalifikowany na kierunek biologia składa dokumenty bezpośrednio na Wydziale Biologii). Dokumenty można będzie składać od 20 do 21 lipca oraz 24 lipca. W kolejnych turach dokumenty przyjmowane będą 25-26 lipca oraz 27-28 lipca.

 

Dokumenty przyjmowane będą 20-21 i 24 lipca, a następnie w przypadku niewypełnienia miejsc w dwóch dodatkowych turach 25-26 lipca oraz 27-28 lipca.

 

Co z dodatkową turą?

W przypadku, gdy miejsca na danym kierunku nie zostaną wyczerpane, może zostać uruchomiona dodatkowa tura zapisów. Zwykle dodatkowe rekrutacje prowadzone są na przełomie sierpnia i września.

 

 

Źródło: www.uw.edu.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *