Złote Wilki dla Zwolnionych z Teorii

W Soho Factory w Warszawie odbył się Wielki Finał Zwolnionych z Teorii. To podsumowanie III ogólnopolskiej olimpiady, w której licealiści i studenci w swoich zespołach wymyślili i zorganizowali projekty społeczne, odpowiadające na ważne problemy ich lokalnych społeczności.

Od 2014 r. w ramach olimpiady zrealizowano ponad tysiąc projektów, które pozytywnie wpłynęły na życie 8 milionów Polaków w ponad 300 polskich miastach i miejscowościach.

Wydarzenie otworzyły przemówienia Filipa Chajzera i Doroty Wellman. Jako prelegenci wystąpili m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, Olga Kozierowska, autorka portalu biznesowego „Sukces pisany Szminką”, Rafał Plutecki, szef Google Campus Warsaw, Kamila Sidor, założycielka Geek Girls Carrots i Rafał Masny, autor jednego z najbardziej popularnych polskich kanałów YouTube.

Podczas Wielkiego Finału rozdane zostały Złote Wilki – nagrody dla autorów najlepszych projektów społecznych w Polsce. Projekty konkursowe były oceniane pod kątem pomysłowości i wpływu społecznego. Nagrody wręczyli: wicepremier Jarosław Gowin, Paula Bruszewska, prezes Social Wolves, organizatora olimpiady.

Złotymi Wilkami nagrodzono 12 projektów w 11 kategoriach.

Najlepszą zbiórką charytatywną okazał się „Bieg Bohaterów” z Katowic, w ramach którego kilkuset biegaczy przebranych za superbohaterów zebrało ponad 25 tys. zł na rzecz lokalnego hospicjum, a najlepsze projekty w temacie “społeczeństwo obywatelskie” to ex aequo cykl warsztatów “Niewidzialni Niewidomi” z Warszawy oraz “Skreśl bierność” z Bartoszyc, organizujący powiatowy turniej ze znajomości konstytucji dla licealistów. Podczas wydarzenia odbył się także Pitch Contest supported by Coca-Cola – konkurs, w którym oceniano nie tylko sam projekt społeczny, ale też sposób jego zaprezentowania. Zespoły miały tylko 3 minuty, by przekonać jury do swojego projektu. Zwyciężyła kampania społeczna “Move Left, Stand Right” z Poznania, której celem było zwiększenie przepustowości na Dworcu Głównym w Poznaniu przez zachęcanie ludzi do poruszania się na schodach ruchomych zgodnie z zasadą “Idź lewą stroną, a stój po prawej”.

W tym roku studenci i licealiści będą mogli zorganizować swoje projekty w ramach Zwolnionych z Teorii także podczas wakacji. Każdego, kto w wakacje chciałby zorganizować swój własny społeczny projekt, zdobyć cenne doświadczenie menedżerskie i zrobić coś dobrego dla innych zapraszamy do poznania platformy www.zwolnienizteorii.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *