#ZdolniDoPomocy – świetna akcja megazdolnych licealistów

Stypendyści Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci – najzdolniejsi uczniowie polskich szkół – ruszyli z pomocą. Z ich inicjatywy powstała oferta bezpłatnych internetowych korepetycji z różnych dziedzin wiedzy.

Na stronie FUNDUSZ.ORG pojawiła się zakładka „ZDOLNI DO POMOCY” (fundusz.org/x/korepetycje). Można pod nią znaleźć krótkie notki o gotowych do pomocy stypendystach i absolwentach Funduszu. To uczniowie i studenci w różnym wieku ze wszystkich stron Polski. Interesują się różnymi dziedzinami i wiedzą na ich temat naprawdę dużo. Są też chętni do dzielenia się tą wiedzą, a przy okazji zarażają swoją pasją i entuzjazmem. W zakładce można znaleźć osobę oferującą pomoc z potrzebnego zakresu wiedzy i poziomu nauczania. Są tam podane dane kontaktowe do poszczególnych korepetytorów, których można sobie po prostu wybrać. Nad jakością przekazywanej wiedzy czuwają tutorzy, absolwenci programu, studenci i naukowcy, którzy w razie potrzeby konsultują trudniejsze zagadnienia.

Korzystanie z zakładki nie wymaga logowania ani posiadania dobrego sprzętu komputerowego.

Michał:

Hej! Uczę się w klasie z maturą międzynarodową w Płocku, interesuję się przede wszystkim ekonomią i historią. Jeżeli chciałbyś rozwijać się w tym zakresie, pisz śmiało! Z chęcią pomogę również z WOS-em czy filozofią, choć zaznaczam, iż nie mam zbyt dużo doświadczenia z arkuszami maturalnymi z racji bycia w nieco innym programie nauczania. W związku z tym, że codziennie w szkole mam lekcje po angielsku, możemy również przeprowadzić konwersacje.

Jakub:

Pochodzę z Kielecczyzny i jestem uczniem klasy maturalnej. Chciałbym osobom, które się do mnie zwrócą, pokazać piękno i złożoność świata objawiające się w biologii i chemii, pomóc w zrozumieniu tych przedmiotów oraz zostać partnerem do dyskusji. Postaram się odpowiedzieć na nurtujące pytania z zakresu tych przedmiotów oraz zrozumieć zadania egzaminacyjne.

Jadwiga:

Jestem studentką matematyki i informatyki na Uniwersytecie Warszawskim. Te dwie dziedziny to moja pasja, chętnie zatem pomogę z tymi przedmiotami. Napiszcie, razem spróbujemy ogarnąć te tematy!

Nikola: Uczę się w klasie maturalnej o profilu matematyczno-biologiczno-chemicznym. Z przyjemnością pomogę uczniom szkół podstawowych w nauce matematyki, polskiego oraz chemii, a uczniom liceów dodatkowo w biologii i angielskim. W czasie nauki chętnie udostępnię swoje notatki, pomogę w zrozumieniu zagadnień oraz rozwiązywaniu zadań a także jestem w stanie pokazać, jakie są moje metody na efektywną naukę. Moje główne obszary zainteresowań obejmują szeroko pojęte neuronauki oraz mikrobiologię. Chcę wiązać z tym swoją przyszłość, dlatego bardzo chętnie poza pomocą w zrozumieniu szkolnych zadań porozmawiam o robieniu własnych projektów naukowych.

5.00 avg. rating (93% score) - 1 vote
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *