Kto zdobył indeks psychologii jeszcze przed maturą?

Dorota Banaś, Julia Michalak i Wiktoria Pacek – oto laureatki IX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej.

W tegorocznej, dziewiątej już edycji konkursu, organizowanego przez Wydawnictwo Charaktery, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, wzięło udział ponad 2000 uczniów z 240 szkół z całego kraju.

Jego wielki finał odbył się 8 kwietnia w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Warszawie, ale poprzedziły go wielomiesięczne przygotowania uczestników. Turniej wystartował w październiku, a w marcu przeprowadzone zostały eliminacje wstępne, podczas których uczestnicy musieli wykazać się znajomością konkretnych artykułów i książek z dziedziny psychologii, a także wiedzą z zakresu zagadnień psychologicznych z „Podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych”.

100 uczniów z najwyższymi notami w teście on-line zakwalifikowało się do wielkiego finału. A ten podzielony był na dwa etapy: pisemny, także w formie testu, oraz ustny, z pytaniami z dwóch bloków tematycznych: „Sztuczki magii, sztuczki umysłu” oraz „Psychologia i życie”. Do części ustnej przeszła tylko dziesiątka finalistów z najlepszymi wynikami z części pisemnej, z tego grona wyłonione zostały trzy równorzędne zwyciężczynie – Dorota Banaś, Julia Michalak i Wiktoria Pacek – które otrzymały stypendia naukowe w wysokości 3000 zł oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ponadto przyznano dodatkowe wyróżnienie – Nagrodę Specjalną Redaktora Naczelnego „Charakterów”. Otrzymała ją Ariana Nowicka.

Jak mówi dr Dorota Krzemionka, przewodnicząca Komisji Turnieju, tegoroczny poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a niezmienna popularność konkursu pokazuje, że młodzież interesuje się psychologią i chętnie odkrywa jej tajniki.

Taki też cel – promowanie psychologii jako dyscypliny naukowej, ale również wiedzy, która po prostu pomaga żyć – przyświeca organizacji Turnieju już od dziewięciu lat. W tym czasie wzięło w nim udział około 20 000 uczniów.

Jak co roku, podczas wielkiego finału uczestnikom zapewniono nie tylko zmagania z wiedzą, ale też praktyczne warsztaty.

 

IX Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej zorganizowano we współpracy z Wydziałem Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutem Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademią Leona Koźmińskiego, Wyższą Szkołą Europejską im. ks. Józefa Tischnera, Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu, Instytutem Psychologii Stosowanej Społecznej Akademii Nauk, Instytutem Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytetem SWPS, a także Gdańskim Wydawnictwem Psychologicznym, Wydawnictwem PWN i Wydawnictwem REBIS.


Więcej informacji na stronie:

http://charaktery.eu/turniej-psychologiczny/o-turnieju

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *