Od 24 września rozpoczęła się rejestracja do Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG). Jest to największy projekt edukacyjny z zakresu edukacji giełdowej kierowany do młodzieży szkolnej. Do tej pory wzięło w nim udział niemal 260 tys. nastolatków z całej Polski. W tym roku na najlepszy Zespół czeka nagroda w wysokości 10 tys. zł, a łączna pula nagród wynosi ponad 85 tys. zł.

Organizatorami projektu są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Fundacja GPW. Partnerem strategicznym jest Fundacja im. Lesława A. Pagi. Partnerami projektu są również Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych oraz Warszawski Instytut Bankowości.  Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Finansów.

Kto może wziąć udział w SIGG?

W SIGG mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych i oddziałów gimnazjalnych, w zespołach liczących od 2 do 4 osób, pod opieką nauczyciela. W grze mogą uczestniczyć także uczniowie, którzy wcześniej nie mieli okazji zapoznać się z zasadami funkcjonowania giełdy – dzięki kursom e-learningowym mogą uzupełnić wiedzę na ten temat. Gra jest dostępna dla uczniów z całej Polski, a udział w niej jest bezpłatny.

Na czym polega SIGG?

SIGG ma postać internetowej gry inwestycyjnej, która realizowana jest na specjalnie przygotowanej do tego celu platformie GPWtr@der. Każdy Zespół dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy. Uczestnicy najpierw poznają instrumenty finansowe notowane na warszawskiej giełdzie: akcje, ETF-y i kontrakty terminowe, a następnie wspólnie decydują, w jakie instrumenty chcieliby zainwestować swoje środki oraz dokonują wirtualnych transakcji. Gracze wykorzystują wirtualne pieniądze, ale zlecenia realizowane są na podstawie pochodzących z rzeczywistego rynku ofert kupna i sprzedaży. Zadaniem zespołów jest pomnożenie posiadanych środków oraz uzyskanie możliwie najwyższej stopy zwrotu. Dla wygody uczestników dostępna jest także mobilna wersja SIGG.

SIGG to nie tylko teoria i podstawy inwestowania, to także praca zespołowa, analizowanie i śledzenie informacji rynkowych, wspólne podejmowanie decyzji inwestycyjnych oraz finalnie składanie zleceń i dokonywanie transakcji. To świetne przygotowanie do zarządzania własnym portfelem oraz inwestowania prawdziwych pieniędzy w przyszłości. Udział w projekcie daje uczniom możliwość wykorzystania wiedzy teoretycznej, z którą zapoznają się w ramach przedmiotu „Podstawy Przedsiębiorczości” oraz w ramach kursu e-learningowego, który jest istotną częścią SIGG.

Gra podzielona jest na etapy:

  • Gra testowa: (22 października 2018 – 31 października 2018)
  • Etap 1: transakcje na akcjach i ETF-ach (5 listopada 2018 – 11 stycznia 2019)
  • Etap 2: transakcje na kontraktach terminowych (25 lutego 2019 – 29 marca 2019)
  • Finał w Sali Notowań GPW (16 kwietnia 2019)

Rejestracja do projektu odbywa się poprzez portal https://sigg.gpw.pl/

10 tys. zł dla najlepszych młodych inwestorów

Pieniądze na rachunku inwestycyjnym są wirtualne, ale do wygrania jest już prawdziwe 10 tysięcy złotych dla najlepszego zespołu. Przewidziano też nagrody pieniężne dla zespołów i nauczycieli, którzy zajmą kolejne miejsca na podium. Ponadto atrakcyjne nagrody rzeczowe zostały przewidziane dla osób, które osiągną najlepsze wyniki w kursie e-learningowym. Najlepsi będą mieli okazję zobaczyć Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie z bliska podczas Finału konkursu, który odbędzie się w Sali Notowań GPW.

Jak się zarejestrować?

Pierwszy krok wykonuje nauczyciel – opiekun grupy, który rejestruje szkołę oraz dodaje nazwy zespołów na stronie internetowej https://sigg.gpw.pl/. Następnie każdy z uczniów zakłada swoje konto, wybiera szkołę, nauczyciela oraz zespół. Całość rozpoczyna rozgrzewka, czyli gra testowa, a potem czas na emocje, naukę połączoną z zabawą, a dla najlepszych – prawdziwą wygraną. Dodatkowo każdy zespół ma możliwość korzystania z doświadczenia i wiedzy ponad trzydziestu Koordynatorów Regionalnych współpracujących z organizatorami projektu.

Rejestracja trwa od 24 września do 20 października br. Przed rejestracją należy zapoznać się z regulaminem dostępnym na stronie https://sigg.gpw.pl/.

 Regulamin_SIGG_v2

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes