Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu UZ zaprasza na dzień otwarty

27 marca br. (środa) w godz. 10.00 – 15.00 Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty.

Jest to szansa dla potencjalnych kandydatów na studia na poznanie wyzwań i możliwości związanych z życiem akademickim na UZ. Warto poznać oferowane przez Wydział kierunki.

 

Jakie kierunki możesz studiować?

 

Uczestnicy Dnia Otwartego będą mogli obejrzeć bazę dydaktyczną i kliniczną UZ oraz Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Będą to laboratoria, pracownie i sale wykładowe oraz hala sportowa.

Na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu UZ studenci kształcą się na: kierunku lekarskim (jednolite studia magisterskie stacjonarne i niestacjonarne), pielęgniarstwie (studia stacjonarne I stopnia, studia stacjonarne II stopnia zostaną uruchomione po otrzymaniu zgody ministra nauki i szkolnictwa wyższego), ratownictwie medycznym (studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia) oraz wychowaniu fizycznym (studnia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia).

Odwiedzający będą mogli zobaczyć:

 

  • Katedrę Anatomii i Histologii (na terenie Szpitala Uniwersyteckiego, ul. Zyty 26, bud. O, sala 1.01), w godz. 10.00-12.00 odbędą się warsztaty anatomiczne i prezentacja studenckich kół naukowych;
  • Centrum Medycyny Translacyjnej (ul. Podgórna 50e, bud. A-6 – wejście od strony budynku WIEA, ul. prof. Z. Szafrana 2, laboratoria 101, 102, 103), gdzie od 10.00-14.00 będą się odbywać warsztaty immunologiczne, fizjologiczne i biochemiczne;
  • Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej (ul. Energetyków 2, bud. A-22, III piętro), które będzie można zwiedzać w godz. 10.00-14.00;
  • Halę sportową (ul. prof. Z. Szafran 6, bud. A-13, sala fitness), w której od 10.00-14.00 odbędą się warsztaty oceny funkcjonalnej i zdrowotnej sportowca.

Szczegółowe informacje dotyczące Dnia Otwartego już wkrótce pojawią się na stronie: www.wlnz.uz.zgora.pl.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *