Wirtualny Dzień Otwarty w ZS nr 2 w Rudzie Śląskiej w czasie pandemii

Na nietypowy dzień otwarty zachęca jedna z rudzkich szkół! E-dzień otwarty, czyli wirtualny spacer po szkole, został uruchomiony na stronie  Zespołu Szkół nr 2 w Rudzie Śląskiej!

Od 12 marca 2020 r. zajęcia dydaktyczne w szkołach są odwołane, a nauczyciele i uczniowie spotykają się na e-lekcjach prowadzonych w Internecie. Z powodu zawieszenia tradycyjnej formy działalności szkół, część placówek zmuszona została także do odwołania zaplanowanych wydarzeń, w tym dni otwartych tworzonych dla przyszłych kandydatów.

Odpowiadając na oczekiwania ósmoklasistów, z nowym rozwiązaniem wyszła właśnie jedna ze szkół średnich. Na stronie internetowej Zespołu Szkół nr 2 w Rudzie Śląskiej stworzono… e-Dzień Otwarty!

W ramach nowej innowacji, każdy internauta może wziąć udział w wirtualnym spacerze po najważniejszych salach szkoły – pracowniach przedmiotowych, sali gimnastycznej czy bibliotece.

To właśnie uczniowie jednego z kierunków naszej szkoły, technika reklamy, stworzyli specjalnie dla ósmoklasistów nietypowy e-Dzień Otwarty.  Projekt i realizacja wykonana została całkowicie zdalnie, z zasobów zdjęciowych, które szkoła już posiadała w swojej bazie.

Wirtualny spacer po szkole to przygotowane zdjęcia w technologii 360 stopni, a także filmy promocyjne stworzone przez uczniów.

e-Dzień Otwarty wystartował 23 kwietnia – dokładnie wtedy, kiedy w szkole miał odbyć się dzień otwarty w tradycyjnej formie. Aby wziąć udział w elektronicznej odsłonie wystarczy wejść na stronę szkoły.

Wirtualny spacer po szkole to nie wszystkie działania, które w czasie zdalnej edukacji podejmuje rudzka placówka. Na stronie na Facebooku Zespołu Szkół nr 2 regularnie publikowane są nowe materiały w ramach prowadzonej przez szkołę akcji #zs2online oraz ogólnopolskiej – #zostańwdomu. Na stronie WWW szkoły powstała także specjalna sekcja „E-learning”, gdzie uczniowie znajdą propozycję dodatkowych materiałów do nauki zdalnej. W piątek, 24 kwietnia, Grono Pedagogiczne szkoły pożegnało także maturzystów. W tym roku uroczystkość wyjątkowo odbyła się nie na sali gimnastycznej, a za pomocą wideokonferencji.

Zespół Szkół nr 2 w Rudzie Śląskiej w nadchodzącym roku szkolnym otwiera się na uczniów z branż ekonomicznych i usługowych.

Rudzka szkoła kształci w zawodach:

technik ekonomista, technik handlowiec, technik reklamy, technik organizacji turystyki, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz na kierunku kucharz w Branżowej Szkole I stopnia.

Tekst: Anna Kowalska

Fot. ZS nr 2 w Rudzie Śląskiej

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *