Chcielibyśmy czytać książki, rozumieć filmy w języku obcym i zawierać znajomości z obcokrajowcami, zdać wszystkie egzaminy i podróżować po świecie, biorąc udział w niesamowitych projektach. Czasami jednak w realizacji tych marzeń blokuje nas jakiś niezrozumiały wewnętrzny strach i brak praktyki w posługiwaniu się językiem obcym. Zwłaszcza brakuje nam trenowania języka obcego z tzw. native speakerami, to znaczy osobami, dla których dany język obcy jest językiem ojczystym.  Jest szansa aby i dla uczących język obcy mógł być językiem łatwym i szybkim do nauczenia. Jednym ze sposobów jest wyjechanie do wiosek językowych Villango.

Wioski językowe to kilkudniowe obozy językowe dla młodzieży, polegające na nauce różnych języków obcych metodą IMMERSJI. Zajęcia prowadzone są wyłącznie przez native speakerów. Nie ma tu nauczycieli i uczniów, nie ma sprawdzianów i książek do gramatyki, natomiast jest dużo dobrej zabawy i ciekawych aktywności, wieczorków tematycznych i językowych niespodzianek. Wioski językowe pokazują, że nauka języka może być prawdziwą przyjemnością i przygodą oraz przypominają, co jest jej najważniejszym celem. Uczymy się przecież nie tylko po to, żeby zdawać kolejne egzaminy, ale przede wszystkim dla siebie, żeby w przyszłości móc spełniać swoje marzenia w różnych zakątkach świata i zawierać niesamowite znajomości z ludźmi z różnych kultur.

Wioska językowa to takie miejsce, w którym spotykają się native speakerzy, mówiący w danym języku (np. po niemiecku, francusku, hiszpańsku czy włosku) i polskojęzyczni uczniowie, którzy chcą trenować wybrany język obcy. Nativi to osoby dorosłe, z różnych stron świata, bardzo otwarci i życzliwi ludzie. Często są to podróżnicy, studenci różnych kierunków, osoby biorące udział w międzynarodowych projektach. Osoby, od których można się wiele dowiedzieć o świecie. Przyjeżdżają do wioski językowej specjalnie po to, aby spędzić 6 dni z polską młodzieżą i pomóc jej wejść na dużo wyższy poziom języka w krótkim czasie. Są ciekawi Polski i jej mieszkańców, przyjeżdżają nie tylko po to, aby uczyć języka, ale też chcą dowiedzieć się więcej o naszym kraju.

Podczas obozów językowych Villango dyskutujemy, gramy w różne gry (planszowe, karciane, kalambury), śpiewamy, rozwiązujemy zagadki, wykonujemy różne ciekawe zadania, a to wszystko odbywa się w wybranym języku obcym. Pomagamy sobie nawzajem, gdy czegoś nie rozumiemy.

Zobaczcie jak o udziale w jednej z wiosek językowych opowiada Aleksandra:

Najważniejsze dla mnie, co osiągnęłam w wiosce językowej, to przełamanie swojego strachu, swojego stresu, który tak naprawdę jest w mojej głowie. Ludzie, którzy byli tutaj, pozwolili mi czuć się swobodnie i chcieli mnie zrozumieć, więc to było bardzo pomocne. (…) Nativi byli bardzo cierpliwi, bardzo otwarci. Pozwolili mi czuć się swobodnie i bezpiecznie. To, co przydarzyło mi się najfajniejszego, to poznanie ludzi z różnych kultur, w różnym wieku, ludzi, którzy żyją zupełnie inaczej niż ja. (…) Wiadomo, że języka uczymy się najefektywniej będąc w danym kraju. Środowisko, które jest stworzone w wiosce językowej Villango jest bardzo zbliżone do naturalnego dla kraju, do którego chcielibyśmy pojechać, żeby nauczyć się języka. Villango dla mnie to czas na dobrą zabawę, bardzo intensywna naukę oraz czas na wyzbycie się swojego strachu językowego.”

Dlaczego warto przyjechać na wakacje do Villango?

Villango w wakacje to wspaniały sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym, wypoczynek połączony z nauką języka. Udział w obozie Villango przydaje się zwłaszcza tym osobom, które boja się mówić w języku obcym, albo stresują się spotkaniem z osobą obcojęzyczną. To również świetna opcja dla tych, których czekają egzaminy językowe, matura. Miła i luźna atmosfera powoduje, że człowiek nie czuje, że się uczy, a tak naprawdę cały czas przyswaja dany język, zarówno w trakcie zajęć, prowadzonych przez nativów, jak i w trakcie czasu wolnego, który spędza się również w ich towarzystwie.

Udziału w Villango nie należy się obawiać. Tu nikt nie przeprowadza testów, nie zadaje zadań gramatycznych, nie porównuje uczestników, nie wystawia ocen. Wszystko odbywa się w atmosferze przyjaźni. Nativi pomagają uczniom, wspierają ich, pokazują jak w danej sytuacji i co należy powiedzieć, aby było poprawnie. Nativi zawsze mówią tak, żeby każdy uczestnik w grupie ich zrozumiał.

Jeśli chcielibyście poczytać więcej na temat wiosek językowych Villango, zajrzyjcie na www.villango.pl. Zachęcamy do polubienia nas na FB, dzięki czemu będziecie na bieżąco z tym, co dzieje się w wioskach, co planujemy, jakie promocje proponujemy. Ciekawi jesteśmy również Waszej opinii na temat takiej formy nauki języka. Piszcie komentarze, zadawajcie pytania, przesyłajcie nam swoje pomysły, które moglibyśmy wprowadzić do programu, aby był jeszcze bardziej interesujący dla Was.

Villango to:

1. Uczenie się poprzez praktykę, a nie z książek

2. Uczenie się bez stresu, bez wysiłku

3. Niezapomniana przygoda

4. Międzynarodowe przyjaźnie

5. Wymian kulturowa, bez konieczności wyjeżdżania z Polski !!!

W wakacje Villango organizuje obozy z  języka FRANCUSKIEGO, NIEMIECKIEGO,  HISZPAŃSKIEGO I WŁOSKIEGO.

Wszystkie turnusy odbywają się w fantastycznym ośrodku wypoczynkowym „Młynczysko” między Łodzią a Warszawą.

Pamiętajcie, że każdy może dobrze mówić w języku obcym. Potrzebny jest tylko odpowiedni trening!

Do zobaczenia w Villango

WWW.VILLANGO.PL

BIURO@VILLANGO.PL

506 517 091

FB/wioskijezykoweVillango/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes