Wakacje Językowe na Malcie 2017

Wyjazdy wakacyjne to ulubiona forma spędzania czasu przez młodzież bez względu na wiek, zainteresowania i miejsce zamieszkania. Obozy językowe to coś więcej jak tradycyjne kolonie, ponieważ pozwalają na połączenie przyjemności (uroki wakacji) z szansą na podszkolenie  języka obcego (międzynarodowe otoczenie, kultura, obyczaje). Warto zacząć od tego, dlaczego warto wyjechać na zagraniczną podróż np. na Maltę.

Bez znajomość języka obcego trudno funkcjonować zarówno w życiu dorosłym jak i młodzieżowym. Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko otrzymało już na starcie szereg cech do wykorzystania w późniejszym dorosłym życiu. Jedną z nich jest znajomość języka obcego, która przydaje się w życiu zawodowym dając perspektywy na dobrą pracę, studia. Język obcy jest także przydatny w życiu prywatnym, na przykład podczas podróży, lub po to, aby nawiązać nowe kontakty z ludźmi z całego świata.

ml5

  1. Pierwszym powodem, dla którego warto wykupić dla dziecka obój językowy na Malcie jest możliwość stałego kontaktu z językiem obcym. Jeśli chodzi o Maltę to językiem, który można usłyszeć wszędzie jest język angielski. Malta, jako dawna kolonia brytyjska do tej pory zachowała dwa języki urzędowe. Młodzież wyjeżdżająca za granicę znajdują się najczęściej w grupie początkujących adeptów nauki języka obcego. Stały kontakt z językiem pozwoli im na oswojenie się z językiem. Obóz na Malcie to nie tylko zajęcia związane z nauka języka. Szkoły językowe takie jak Maltalingua oprócz codziennej dawki nauki oferują także codzienną dawkę przyjemności. Program dla młodzieży jest skierowany dla młodych osób w wieku od lat 13 – 17 lat. Zajęcia w Maltalingua rozpoczynają się już od Wielkanocy i trwają w okresie wiosennym, letnim i jesiennym. Nauka języka obcego jest w głównej mierze nastawiona na komunikację. Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku przez trzy godziny. Aktywny program nauczania Active Language Learning (ALL) jest uzupełniany poprzez bardzo szeroki zakres zajęć pozalekcyjnych. Tego typu zajęcia to między innymi wycieczki i inne interesujące zajęcia. Zajęcia w lipcu i sierpniu odbywają się w urokliwej szkole letniej. Szkoła Maltalingua (http://www.maltalingua.pl/mlodziez) znajduje się nad przepiękną zatoką Spinola. Szkoła jest akredytowanym członkiem prestiżowego Eaquals, oraz rządowego EFL.
  2. Drugim powodem, dla którego warto wysłać dziecko na obóz językowy na Maltę są nowe znajomości. Zawieranie nowych znajomości w wieku nastoletnim jest czymś zupełnie naturalnym. Jeśli będą to znajomości z obcokrajowcami to młody człowiek w naturalny sposób będzie zmuszony do tego, aby używać języka obcego w komunikowaniu się. Z doświadczeń wielu ludzi wynika, że tak zawarte znajomości często są kontynuowane przez długie lata. Międzynarodowy obóz językowy to także ćwiczenie umiejętności nawiązywania kontaktów z ludźmi z innych kultur. Tego typu wiedza może być przydatna w późniejszym życiu zawodowym młodego człowieka. Często następstwem zawarcia tego typu obozowych znajomości jest wzrost zainteresowania danym krajem i jego kulturą.
  3. Trzecim powodem, dla którego dziecko powinno wyjechać na kurs angielskiego na Maltę jest możliwość poznania bogatej kultury i historii Malty (http://www.visitmalta.com ). Pierwsze ślady osadnictwa na Malcie datowane są na około 5 tys. lat p.n.e. Na wyspie Gozo około 3,6 -3,2 tys. lat p.n.e. została wzniesiona megalityczna świątynia Ggantja. W roku 1980 została ona wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ciekawostką jest to, że świątynie budowano z głazów, które nie były połączone żadną zaprawą murarską. Nazwa świątyni oznacza „gigantyczną kobietę”, a z jej powstaniem związana jest legenda. Na Malcie jest więcej tego typu megalitycznych świątyni, a ciekawe historie związane z ich powstaniem mogą zainteresować młodych ludzi i wzbudzić zainteresowanie historią wyspy. Na mocy Kongresu Wiedeńskiego w 1815 roku Malta została kolonią brytyjską. Kraj ten ze względu na swoje geograficzne położenie odegrał strategiczną rolę podczas Drugiej Wojny Światowej. Republika Malty powstała w 1974 roku, obowiązują tam dwa języki urzędowe: maltański i angielski. Jest to wyspiarski kraj o powierzchni 316 km kwadratowych. Dla porównania najmniejsze województwo w Polsce to opolskie o powierzchni 9 411 km kwadratowych. Kraj ten jest bardzo malutki i pobyt na obozie językowym wystarczy, aby zwiedzić i zobaczyć najważniejsze miejsca na Malcie.
  4. Czwartym powodem, dla którego wyjazd na kolonię językową na Maltę to super pomysł jest możliwość poznania zwyczajów i tradycji maltańskich.  Jednym z dawnych zwyczajów kultywowanym do dnia dzisiejszego są festy. Dziś te wydarzenia są po części zabawą, ale dawniej były one ważnym wydarzeniem religijnym. Generalnie można powiedzieć, że ludzie zamieszkujący Maltę są mili i uprzejmi, oraz lubią się bawić. Obchodzą oni w ciągu roku czternaście świąt państwowych, między innymi Dzień Republiki, upamiętniający proklamowanie Republiki Malty, oraz Dzień Wolności upamiętniający datę opuszczenia ostatnich jednostek brytyjskich. Karnawał na Malcie ma długą tradycję, usłyszeć można wtedy muzykę i wiele różnokolorowych ozdób. Teatr Manoel w Valletcie należy do piętnastu najbardziej interesujących teatrów na świecie.
  5. Piątym powodem, dla którego warto zorganizować dla swojego dziecka wyjazd na obóz językowy na Maltę jest międzynarodowe środowisko, oraz zajęcia dopasowane do możliwości uczniów. Wyjeżdżając na obóz językowy na Malcie dziecko spotka nie tylko swoich rówieśników, ale będzie miało do czynienia z doświadczoną kadrą lektorską.
  6. Szósty powód decydujący o tym, że zapiszesz swoja latorośl na wyjazd na obóz językowy na Malcie jest rozwój osobowości. Pobyt na wyspie to nie tylko nauka języka obcego, czas ten młody człowiek wykorzysta na rozwój swoich zainteresowań, oraz na kształtowanie charakteru. Tego rodzaju wyjazdu pomagają w tym, aby nabrać większej pewności siebie. Pobyt na obozie językowym na Malcie to także nauka samodzielności, a także odpowiedzialności. Jest to także możliwość popracowania nad relacjami z innymi, pojawia się także element pracy grupowej, oraz nauka asertywności.

 

ml10
Nauka języka na Malcie podczas wakacji to jedna z najbardziej efektownych form nauki języka. Wśród osób, które w latach wcześniejszych zorganizowały swoim dzieciom taka formę nauki można usłyszeć opinie, ze dwutygodniowy pobyt na Malcie był bardziej skuteczny jak kilka lat nauki na tradycyjnych kursach języka obcego. Zapisując swoje dziecko na obóz językowy dajesz mu przepustkę do łatwiejszego startu na przykład na studia zagraniczne. Nauka języka nie będzie już przykrą koniecznością, a wręcz przeciwnie wielu młodych ludzi po doświadczeniach wakacyjnych polubili naukę języka obcego i z samego faktu nauki czerpią wiele przyjemności. Nauka każdego języka jest inwestycją w przyszłość. W młodym wieku tych umiejętności warto zdobywać jak najwięcej, a obóz językowy to możliwość praktycznej nauki języka obcego, o którą trudno podczas nauki w szkole. Młodzi ludzie doświadczają przyjemności nauki języka, bez typowych w szkole lęków o dobrą ocenę czy stres. Wszystko odbywa się „na luzie” w słonecznej wakacyjnej atmosferze w międzynarodowym  środowisku młodzieży z całego świata.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *