UW

Uniwersytet Warszawski awansował w rankingu szanghajskim!

Uniwersytet Warszawski awansował w rankingu szanghajskim! W stosunku do ubiegłorocznego zestawienia awansował o ponad 100 pozycji i znalazł się w czołówce uczelni sklasyfikowanych pomiędzy 301. i 400. miejscem.

Ranking Academic Ranking of World Universities (ARWU 2017) publikowany jest od 2003 roku. Twórcy zestawienia spośród około 20 tys. uczelni na całym świecie, wybierają 500, czyli 3% najlepszych.

Co się bierze pod uwagę w rankingu?

W rankingu brana jest pod uwagę liczba laureatów Nagrody Nobla i Medalu Fieldsa wśród absolwentów i pracowników uczelni, liczba autorów najczęściej cytowanych prac wśród kadry, a także dane dotyczące dorobku publikacyjnego uczelni.

Co zdecydowało o sukcesie UW?

Wzrost pozycji Uniwersytetu Warszawskiego wynika z osiągnięcia lepszych rezultatów w kategoriach: „Highly cited researchers”, „Papers published in Nature and Science”, „Papers indexed in Science Citation Index-Expanded and Social Science Citation Index”, „Per capita academic performance of an institution”.

W rankingu oprócz UW uwzględniony jest Uniwersytet Jagielloński na miejscu 401-500.

Opublikowano też listę uczelni mających szansę na znalezienie się w najbliższych latach w rankingu (ARWU World Top 500 Candidates), znajdujących się obecnie na pozycji 501-800. Wśród kandydatów do najlepszej pięćsetki ARWU znalazły się 4 polskie uczelnie: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Śląski Uniwersytet Medyczny oraz Uniwersytet Wrocławski.

Wyniki rankingu dostępne są na stronie: www.shanghairanking.com.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *