Uniwersytet Warszawski – sprawdź, gdzie było najwięcej kandydatów!

Wśród najpopularniejszych w tym roku kierunków znajdują się m.in. ekonomia, zarządzanie oraz psychologia. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 24 sierpnia.

W ofercie Uniwersytetu Warszawskiego znajduje się ponad 100 kierunków studiów I stopnia i jednolitych magisterskich, z których część prowadzona jest w języku angielskim. Rekrutacja 2020/2021 na te studia trwała na UW od 13 lipca do 12 sierpnia. Jej wyniki zostaną ogłoszone 24 sierpnia.

 

Popularne kierunki

systemie IRK zapisało się do tej pory ponad 27 tys. kandydatów, którzy dokonali łącznie blisko 45 tys. rejestracji. Wśród najchętniej wybieranych kierunków znajdują się: ekonomia; finanse i rachunkowość; informatyka i ekonometria – 3,3 tys. zarejestrowanych osób, zarządzanie – 2,5 tys., psychologia (Psychology) – 2,4 tys., zarządzanie finansami i rachunkowość – 1,9 tys., prawo –1,9 tys.

 

Najwięcej kandydatów na jedno miejsce było na kierunkach:

  • orientalistyka – koreanistyka: 24
  • orientalistyka – japonistyka: 23
  • energetyka i chemia jądrowa: 12
  • psychologia (Psychology): 12
  • filologia angielska (English Studies): 12

Są to dane cząstkowe dotyczące jedynie rekrutacji na studia I stopnia i jednolite magisterskie. Pełne informacje o liczbie zapisów na studia poznamy w październiku. Wciąż istnieje także możliwość zarejestrowania się na niektóre niestacjonarne kierunki I stopnia i jednolite magisterskie oraz studia II stopnia. Lista aktualnie dostępnych kierunków w ramach rekrutacji na rok akademicki 2020/2021 znajduje się na stronie Internetowej Rekrutacji Kandydatów.

 

Egzaminy wstępne na wybrane kierunki

Od 19 do 21 sierpnia odbędą się dodatkowe egzaminy wstępne na logopedii ogólnej i klinicznej oraz psychologii w języku angielskim. Na części kierunków studiów w przypadku kandydatów zagranicznych odbędą się również egzaminy i rozmowy sprawdzające znajomość języka polskiego, a także języka angielskiego.

 

Wyniki rekrutacji

Kandydaci otrzymają wyniki rekrutacji na swoje konta w systemie IRK 24 sierpnia, tam też zamieszczone będą listy rankingowe. Listy rankingowe zostaną również udostępnione w sposób tradycyjny w siedzibach jednostek. Ogłoszenie wyników dla kandydatów na kierunek logopedia ogólna i kliniczna odbędzie się 25 sierpnia.

 

Składanie dokumentów

Zakwalifikowani kandydaci będą mogli złożyć swoje dokumenty w siedzibie komisji rekrutacyjnej od 25 do 27 sierpnia. Przyjmowanie dokumentów odbędzie się w sposób tradycyjny w siedzibach komisji rekrutacyjnych poszczególnych jednostek. Podczas składania dokumentów w tym roku obowiązywać będzie reżim sanitarny. Obowiązkowe jest zakrycie ust i nosa oraz zachowanie odstępu 1,5-2 m od innych osób. Komisje rekrutacyjne mogą informować kandydatów również o dodatkowych wytycznych w tym zakresie.

Zajęcia dydaktyczne w roku akademickim 2020/2021 rozpoczną się 15 października.

Źródło: www.uw.edu.pl

fot. Pixabay.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *