Uniwersytet w Białymstoku – największa konkurencja na kryminologii

5577 kandydatów zarejestrowało się na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite magisterskie na Uniwersytecie w Białymstoku. Chętni na stacjonarne studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie mieli do wyboru 32 kierunki, a na nich 2250 miejsc.

Najwięcej osób, 559, zarejestrowało się na ekonomię. Drugim najpopularniejszym kierunkiem jest  prawo (448 osób). Na filologię angielską jest 440 chętnych. Dużym zainteresowaniem cieszy się też kryminologia (357 osób) oraz zarządzanie (356).

Pod względem liczby kandydatów na miejsce prym wiodła kryminologia – w tym roku o każde z 25 miejsc starało się ponad 14 chętnych. Duża konkurencja była na administracji – ponad 9 kandydatów na miejsce, a także na kierunku bezpieczeństwo i prawo  ponad 8 osób na miejsce. Spora rywalizacja jest też na filologii angielskiej z językiem hiszpańskim (blisko 7 chętnych) oraz filologii angielskiej (prawie 5), a także na zarządzaniu, gdzie o każde z 75 miejsc stara się niemal 5 osób.

Wyniki kandydaci poznają 21 sierpnia (informacje te pojawią się na ich indywidualnych kontach w systemie IRK) i wtedy rozpocznie się przyjmowanie dokumentów od osób zakwalifikowanych. Osoby zakwalifikowane do przyjęcia będą miały 3 dni na dostarczenie wymaganych dokumentów – od 24 do 26 sierpnia. W razie niewypełnienia limitów na poszczególnych kierunkach (bądź w przypadku kierunku filologia – modułach specjalizacyjnych), kwalifikowane będą kolejne osoby z najwyższą liczbą punktów.

Ostateczne wyniki postepowania rekrutacyjnego będą znane 31 sierpnia.

Do 15 września potrwają natomiast zapisy na studnia niestacjonarne. Tu na chętnych czeka w sumie 970 miejsc.

Więcej info na:

https://uwb.edu.pl/nowosci/aktualnosci/ponad-5-5-tys-chetnych-na-uniwersytet-w-bialymstoku/d7fbe3b7 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *