Uniwersytet Najlepszych – ciekawy program dla licealistów

Trwa rekrutacja uzupełniająca do II edycji programu „Uniwersytet Najlepszych”. Możliwość dołączenia do projektu ma młodzież spełniająca regulaminowe kryterium – osoby uczącej się i zamieszkałej na terenie Chorzowa lub Sosnowca.

„Uniwersytet Najlepszych” to:

nowoczesna inicjatywa edukacyjna, której pomysłodawcami są Uniwersytet Śląski i miasto Katowice. W II edycji program został rozszerzony o kolejne miasta – w roku akademickim 2019/2020 wsparcie wyróżniającym się uczniom, oprócz Katowic, zapewnią również Chorzów oraz Sosnowiec.

 

Celem przedsięwzięcia jest:

rozwijanie zainteresowań najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Główną metodę pracy w „Uniwersytecie Najlepszych” stanowi indywidualna edukacja oparta na tutoringu. Zadaniem opiekuna naukowego jest pomoc uczniowi w znalezieniu optymalnej ścieżki rozwoju naukowego i dostosowaniu jej do jego zainteresowań, a także motywowanie go do długotrwałej pracy nad rozwojem osobistym i naukowym.

Rekrutacja uzupełniająca dla młodzieży uczącej się i zamieszkałej na terenie Chorzowa lub Sosnowca potrwa do 15 września 2019 roku.

Do programu mogą przystąpić kandydaci, którzy w dniu rozpoczęcia projektu będą uczniami VIII klasy szkoły podstawowej lub uczniami szkoły ponadpodstawowej, z wyłączeniem klas maturalnych.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: uniwersytetnajlepszych.us.edu.pl.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *