Wydziałowe Drzwi Otwarte na UMCS

 Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej organizuje Wydziałowe Drzwi Otwarte. To unikatowy w skali kraju cykl 12 webinarów, w trakcie których kandydaci uzyskają informacje m.in. o ofercie kształcenia poszczególnych wydziałów UMCS, połączą się z przedstawicielami uczelni, przespacerują się po budynkach wydziałowych UMCS, poznają infrastrukturę Uniwersytetu oraz zobaczą, jak wygląda życie studenckie. Ponadto każdy z wydziałów przygotował krótki wykład popularnonaukowy z dziedziny, w której specjalizuje się jednostka. Podczas każdego spotkania przewidziany jest również blok Q&A, w którym prowadzący odpowiadać będą na zadane wcześniej przez licealistów pytania związane z rekrutacją oraz studiami.

Wydziałowe Drzwi Otwarte to nie są zwykłe webinary. To 12 godzin spotkań live w wirtualnej przestrzeni, w czasie których kandydaci kompleksowo poznają Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Uczestnictwo w Wydziałowych Drzwiach Otwartych UMCS jest bardzo proste: wystarczy spotkać się z organizatorami online podczas transmisji na uniwersyteckim profilu na Facebooku.
 

Spotkania odbywać się będą według poniższego harmonogramu:
– 4 marca: Wydział Prawa i Administracji
– 9 marca: Wydział Filozofii i Socjologii
– 11 marca: Wydział Ekonomiczny
– 15 marca: Wydział Politologii i Dziennikarstwa
– 18 marca: Wydział Artystyczny
– 22 marca: Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej
– 25 marca: Wydział Pedagogiki i Psychologii
– 29 marca: Wydział Biologii i Biotechnologii
– 8 kwietnia: Wydział Humanistyczny
– 15 kwietnia: Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki
– 22 kwietnia: Wydział Chemii
*Termin spotkania z Wydziałem Zamiejscowym w Puławach zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.

 

Relacje będą transmitowane na żywo na profilu UMCS na Facebooku o godz. 17.00.

Dlaczego warto postawić na UMCS?

  • Na UMCS-ie można studiować na blisko 80 kierunkach i ponad 250 specjalnościach z wielu obszarów kształcenia: społecznego, humanistycznego, ścisłego, przyrodniczego, sztuki, ale również technicznego czy nauk o zdrowiu i kultury fizycznej. W ofercie znajdują się też ścieżki kształcenia realizowane w językach obcych, a także liczne szkolenia oraz kursy. Łącznie na uczelni kształci się ponad 18 000 studentów, w tym 1800 cudzoziemców reprezentujących blisko 50 krajów świata.
  • Siłą UMCS-u jest kadra akademicka i realizowane przez nią badania naukowe. UMCS zatrudnia niemal 1600 nauczycieli akademickich. Na uczelni prowadzone są badania i projekty, które przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa oraz gospodarki. Uniwersytet dysponuje laboratoriami i pracowniami wyposażonymi w nowoczesne urządzenia i aparaturę.
  • Dodatkowym atutem UMCS-u jest unikatowy, zlokalizowany w centrum miasta kampus, na który składają się: budynki dydaktyczne, biblioteka, kluby, obiekty sportowe oraz kulturalne. UMCS to także jeden z nielicznych uniwersytetów w Polsce, który posiada własne akademickie centrum kultury – Chatka Żaka. O sferę fizyczną studenci i pracownicy uczelni mogą zadbać w Centrum Kultury Fizycznej dzięki prowadzonym tam zajęciom i sekcjom sportowym. Dopełnieniem działalności Uczelni jest sport akademicki i wyczynowy. Zawodnicy wielosekcyjnego Klubu Uczelnianego AZS UMCS odnoszą liczne sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.
  • UMCS zbudował silny kapitał naukowy, dydaktyczny, organizacyjny i społeczny, który dzięki swojej wielopłaszczyznowej działalności wnosi istotny wkład w promowanie Lublina i Lubelszczyzny.
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *