Uniwersytet Łódzki – poznaj najpopularniejsze kierunki tegorocznej rekrutacji

Psychologia, zarządzanie i filologia angielska – na te kierunki studiów na Uniwersytecie Łódzkim jest najwięcej kandydatów na jedno miejsce. W pierwszej dziesiątce są również marketing, logistyka, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, ale również zupełnie nowy kierunek – biologia kryminalistyczna. Rekrutacja podstawowa została zakończona, trzymamy kciuki za wszystkich kandydatów!

O jedno miejsce na psychologii powalczy w tym roku przeszło 11 kandydatów! Niewiele łatwiejsza rywalizacja czeka tych, którzy chcą studiować Filologię angielską i Zarządzanie – tutaj jest 9 osób na jedno miejsce. Wśród „liderów rekrutacji” 2019/2020 znalazły się również marketing (8,5 os./1 m.), logistyka, Nowe media i kultura cyfrowa (na obu kierunkach 7 os./1 m.) oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna (ponad 6,5 os./1 m.). Wysoko znalazła się jedna z nowości UŁ – biologia kryminalistyczna (prawie 7 os./1 m.), a także kierunek, który UŁ prowadzi zaledwie od kilku lat -bezpieczeństwo narodowe (ponad 6 os./1 m.).

Osoby, które będą chciały się dostać na jeden z dziesięciu najpopularniejszych kierunków studiów na UŁ, będą musiały pokonać w tym roku przynajmniej pięciu innych kandydatów. Średnia, biorąc pod uwagę wszystkie kierunki studiów stacjonarnych na UŁ, to 3 osoby na jedno miejsce.

Najwięcej kandydatów na studia na Uniwersytecie Łódzkim pochodzi z województwa łódzkiego (ponad 60%), ale jest coraz więcej chętnych z innych rejonów Polski. W tym roku to głównie mieszkańcy Mazowsza (10%), Wielkopolski, Śląska i regionu świętokrzyskiego (po 4%).

UŁ uruchomi  117 kierunków studiów

Kilkanaście z nich to zupełnie nowe propozycje. Jedną z nowości jest biologia kryminalistyczna, stworzona dla osób, które będą chciały związać swoją przyszłość zawodową z pracą w policji i innymi instytucjami wymiaru sprawiedliwości. Na filologii słowiańskiej po raz pierwszy pojawi się język czeski, który obecnie jest pilnie poszukiwany wśród umiejętności pracowników, na rynku łódzkim i nie tylko.

Dla tych, którzy czują powołanie do pracy na rynku finansowym idealną nowością będzie ekonometria i analityka danych na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Dla artystycznych dusz stworzono z kolei twórcze pisanie oraz produkcję teatralną i organizację wydarzeń artystycznych.

Studia na gospodarce przestrzennej będą w dużo większym stopniu nastawione na umiejętności praktyczne studentów. Wydział Nauk o Wychowaniu oferuje natomiast od nowego roku akademickiego kształcenie na pedagogice sportu.

Żródło: Uniwersytet Łódzki

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *