nawałnica

Uniwersytet Gdański pomaga dzieciom poszkodowanym w nawałnicy!

Od dzisiaj, 21 sierpnia, w domach studenckich Uniwersytetu Gdańskiego przez dwa tygodnie będzie odpoczywać siedem rodzin (25 dzieci i 8 dorosłych opiekunów) z powiatu chojnickiego, gdzie przeszła nawałnica w nocy z 11-12 sierpnia.

Dzieci będą odpoczywać po traumatycznych doświadczeniach a dorośli, którzy organizują na nowo zniszczone przez nawałnicę życie mieszkańców, nie będą musieli martwić się o bezpieczeństwo najmłodszych.  Przyjazd dzieci zaproponował Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Jerzy Gwizdała.

W pomoc dla dzieci z powiatu chojnickiego zaangażowało się wiele firm, instytucji i osób prywatnych, dzięki którym będą mogły one uczestniczyć w wielu trójmiejskich atrakcjach. Będą to między innymi wycieczki po Gdańsku z przewodnikami, zwiedzanie Domu Uphagena, Muzeum Morskiego, Dworu Artusa, Teatru Wybrzeże, Radia Gdańsk, zwiedzanie ZOO w Gdańsku Oliwie i zabawa w parku linowym, nauka skimboardingu na Plaży Stogi, zabawa w wesołym miasteczku w Brzeźnie. 

Uniwersytet Gdański we współpracy z Grupą Lotos  przygotowuje też szkolne wyprawki dla uczniów.

– Mam nadzieję, że przynajmniej w ten sposób pomożemy tamtejszym mieszkańcom. Nie wykluczam, jeśli zgłoszą się inne poszkodowane gminy, rozszerzenia współpracy w miarę naszych możliwości – dodał rektor UG prof. Jerzy Gwizdała.

 Specjalna strona wydarzenia na FB znajduje się pod adresem: https://www.facebook.com/events/161937524368768/

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *