Uniwersytet Coventry pierwszą zagraniczną uczelnią w Polsce 

MNiSW zatwierdziło plany otwarcia filii Uniwersytetu Coventry we Wrocławiu. Jako pierwsza zagraniczna uczelnia w Polsce we wrześniu 2020 roku ruszy z wykładami. 

 

O Coventry University Group (Grupa Uniwersytet Coventry)

Uniwersytet Coventry znajduje się w gronie 100 najlepszych uniwersytetów w Europie  (top 100 universities in Europe) pod względem jakości i warunków nauczania, a także w pierwszej europejskiej trójce w kategorii relacji ze studentami.

 

  • Założony w 1843 roku przez przedsiębiorców i przemysłowców jako Coventry School of Design (Coventry Szkoła Projektowania) w 2018 roku świętuje swoje 175 urodziny. Coventry University Group jest dynamiczną, nowoczesną globalną instytucją edukacyjną z bogatą tradycją nauczania, ambitnymi badaniami, śmiałymi inicjatywami międzynarodowymi i licznymi partnerstwami na całym świecie.
  • Dzięki powiązaniom z wiodącymi firmami i organizacjami w różnych krajach i branżach, ponad 30 000 studentów ma dostęp do staży i międzynarodowej wymiany, co zapewnia, że rosną ich szanse zatrudnienia po ukończenia studiów. Studenci korzystają z najnowocześniejszego sprzętu i wyposażenia w kampusach w Coventry, Londynie i Scarborough, we wszystkich dyscyplinach akademickich, poczynając od medycyny, biznesu, sztuk scenicznych, po wzornictwo przemysłowe, inżynierię i informatykę.
  • Coventry University uzyskało złoty status w brytyjskiej klasyfikacji „Teaching Excellence Framework” (TEF). Zajmuje miejsce w pierwszej dwusetce w rankingu THE’S Young University. Jest uznawany za najlepszą uczelnię w Wielkiej Brytanii w rankingach przygotowywanych regularnie przez dziennik Guardian, jak i Complete University Guide.
  • Uczelnia zdobyła uznanie na arenie międzynarodowej za programy nauczania w dziedzinie zdrowie, inicjatywy pokojowe i zarządzanie kryzysowe. Absolwenci inżynierii i designu, zwłaszcza w dziedzinie motoryzacji, uzyskali wiele wyróżnień na świecie.
  • Popularne brytyjskie dzienniki the Times i Sunday Times University Guide określiły Uniwersytet Coventry mianem „chyba najbardziej innowacyjny uniwersytet w Wielkiej Brytanii”.

 

Filia Uniwersytetu Coventry we Wrocławiu…

…będzie oferować kursy uniwersyteckie w systemie brytyjskim, prowadzone w języku angielskim, zapewniając brytyjski program nauczania w nowoczesnym i rozwijającym się mieście, jakim jest Wrocław.

W momencie otwarcia jesienią 2020 r. uniwersytet zaoferuje stacjonarne i zaoczne studia licencjackie początkowo dla około 300 studentów na kierunkach takich jak: zarządzanie i przywództwo w biznesie (business management & leadership), cyberbezpieczeństwo oraz IT, a także hotelarstwo i turystyka.

Przedstawiciele uczelni zidentyfikowałali je jako jako najbardziej rozwojowe w regionie dolnośląskim. Uniwersytet zamierza rozszerzać portfel kursów Programy te zostały zidentyfikowane przez lokalne przedsiębiorstwa jako obszary o największym popycie. Odzwierciedlają jednocześnie zamiary uniwersytetu do współpracy z lokalnymi pracodawcami w celu projektowania i dostarczania kwalifikacji, które tworzą „gotowych do pracy” absolwentów. Ponadto Uniwersytet Coventry ma ambitne plany rozszerzenia oferty kursów tak, aby obejmowały kwalifikacje magisterskie, MBA oraz inne profile zawodowe.

 

Prorektor Uniwersytetu Coventry John Dishman powiedział:

„Nasza koncentracja na doświadczeniu studentów i szansach zatrudnienia jest wysoko ceniona, dlatego jesteśmy zadowoleni, że możemy dzielić się naszą wiedzą akademicką z nową grupą studentów w Polsce. Cieszymy się, że mamy teraz pozwolenie od polskiego rządu na otwarcie filii w Polsce. Możliwość dopasowania dowolnego kursu brytyjskiego do warunków w kraju daje nam swobodę reagowania na potrzeby lokalnych przedsiębiorstw i przemysłu.” 

„Będziemy oferować studentom elastyczne i ukierunkowane na rozwój kariery doświadczenie akademickie z przedmiotów poszukiwanych przez lokalnych pracodawców oferować studentom elastyczne i ukierunkowane na rozwój kariery doświadczenie akademickie z przedmiotów poszukiwanych przez lokalnych pracodawców. Pragniemy wyposażyć naszych absolwentów w dodatkowy czynnik zwiększający perspektywy ich zatrudnienia na konkurencyjnym rynku pracy w Polsce.”

„Jestem przekonany, że otwarcie filii Uniwersytetu Coventry będzie stanowiło wartość dodaną dla wrocławskiego środowiska akademickiego. Liczymy również, że pozwoli nam ściągać kolejne talenty z obszaru całej Europy Środkowo-Wschodniej – dodaje Sutryk.

 

Więcej informacji na stronie: https://www.coventry.ac.uk/wroclaw

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *