#UMCSonline – wirtualne drzwi otwarte i webinaria dla kandydatów

Specjalnie dla kandydatów na studia Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wystartował z akcją #UMCSonline. W ramach projektu UMCS stworzył działania, dzięki którym poznasz Uniwersytet – bez wychodzenia z domu!

1. Wirtualne Drzwi Otwarte

Uczestnictwo w Wirtualnych Drzwiach Otwartych jest bardzo proste: wystarczy spotkać się online 6 kwietnia o godz. 16.00. Wydarzenie będzie transmitowane na uniwersyteckim profilu na Facebooku oraz Instagramie. Podczas WDO omówione będą zagadnienia związane z rekrutacją, rozwojem osobistym oraz życiem studenckim na uczelni. Podczas transmisji  dowiesz się, dlaczego warto wybrać UMCS, a także poznasz uniwersytet i poczujesz jego atmosferę.
Uwaga! Relacja będzie transmitowana na żywo. 

Program wydarzenia:
1. Poznaj uczelnię!
2. Oferta kształcenia UMCS
3. Najciekawsze i najbardziej przyszłościowe kierunki studiów
4. Rekrutacja krok po kroku
5. Studia to nie tylko nauka, czyli o różnych formach aktywności studenckiej na UMCS
6. Życie studenta w Lublinie

2. Cykl webinariów

Uczelnia udzieli odpowiedzi na nurtujące pytania i te związane z procesem rekrutacji i studiami na UMCS. Każde spotkanie będzie podzielone na dwie części. W czasie pierwszej poruszony zostanie zakres tematyczny związany z procesem podjęcia studiów, a zakończenie webinarium poświęcone będzie Q&A z widzami.

Spotkania online na profilu UMCS na facebooku w ramach cyklu webinariów będą odbywały się co dwa tygodnie, aż do czerwca.
Najbliższe w 1 kwietnia o godz. 16.00.

 

3. Baza wiedzy

W zakładce „kandydat” na stronie www.umcs.pl powstała specjalna baza artykułów dot. studiów, rozwoju osobistego i radzenia sobie z wieloma problemami. Zapraszamy do lektury! Z dostępnych już zagadnień można dowiedzieć się: jak radzić sobie ze stresem, poznać triki dobrego przygotowania do egzaminu maturalnego czy poznać sposoby poprawienia koncentracji podczas pracy i nauki – https://www.umcs.pl/pl/baza-wiedzy,19255,1.lhtm


0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *