UJ – druga tura rekrutacji, są wolne miejsca!

Dział Rekrutacji na Studia UJ przedstawił wyniki I tury rekrutacji na studia i rozpoczął drugi nabór. Najwięcej kandydatów walczyło o indeksy na psychologię na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej (1799 osób na 220 miejsc). Drugim najpopularniejszym kierunkiem było prawo (1682 kandydatów na 400 miejsc). 1134 osoby rywalizowały o miejsce na Wydziale Lekarskim.

Do najbardziej obleganych kierunków na Uniwersytecie Jagiellońskim należą również: filologia angielska; dziennikarstwo i komunikacja społeczna; zarządzanie kulturą i mediami; informatyka; zarządzanie – firmą, personelem; międzynarodowe i farmacja.

Gdzie najwięcej kandydatów na 1 miejsce?

Pierwsze miejsce w tej kategorii należy do japonistyki, tu o jeden indeks walczyło aż 16 kandydatów (456 na 28 miejsc). Drugie miejsce należy do takich kierunków jak ekonomia, finanse, bankowość, ubezpieczenia (12 osób na jedno miejsce). O jeden indeks filologii szwedzkiej walczyło 10,75 osób, a angielskiej – 9,83 os/miejsce).

Uwaga, są jeszcze wolne miejsca!

Uruchomiona została dodatkowa tura rejestracji dla stacjonarnych i niestacjonarnych studiów pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich w języku polskim w roku akademickim 2019/2020 dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie na zasadach dla obywateli polskich. Rejestracja została uruchomiona na te studia, na które są jeszcze wolne miejsca i potrwa do 23 lipca do godz. 12:00.

fot. UJ
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *