Znamy zwycięzców Turnieju Wiedzy Psychologicznej

Mimo nadzwyczajnej sytuacji Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej zakończył się finałem, w którym wyłoniono troje zwycięzców: Angelika Chanas ze Świdnicy, Alicja Szałańska ze Szczecina i Marek Morawski z Warszawy.  To sukces uczestników i organizatorów, tym bardziej, że w tym roku szkolnym finały olimpiad przedmiotowych nie odbędą się decyzją ministra edukacji.

 

W Turnieju uczestniczyli uczniowie z 434 szkół ponadpodstawowych z całej Polski. 

Uczestnicy od października studiowali lektury turniejowe: wybrane artykuły publikowane na łamach „Charakterów”, książkę Złość. Jak nie zmienić jej we wściekłość oraz zalecane artykuły odwołujące się do zagadnień z podstawy programowej.

W wyniku dwuetapowych eliminacji on-line do ścisłego finału zakwalifikowało się 10 osób. Sprawdzian ich wiedzy miał również formułę on-line, a ich prace oceniło jury. W jego składzie: dr hab. Magdalena Śmieja (Uniwersytet Jagielloński), dr Dorota Krzemionka („Charaktery”) i Agnieszka Chrzanowska („Charaktery”). Wszyscy uczestnicy finału zaprezentowali szeroką wiedzę oraz dociekliwość i zainteresowanie problematyką psychologiczną.

Pytania, na które odpowiadali, wymagały znajomości zagadnień z lektur i umiejętności wyszukiwania danych, docierania do raportów z badań.

Poziom tegorocznej rywalizacji był wysoki. Wnikliwa ocena prac pozwoliła jednak wyłonić trójkę zwycięzców, którzy wykazali się bogatą wiedzą, umiejętnością wyciągania samodzielnych wniosków oraz prezentowania myśli w sposób dojrzały, spójny i zwięzły.

 

Równorzędnymi zwycięzcami…

…XII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej zostali:
Angelika Chanas z II Liceum Ogólnokształcącego ze Świdnicy,

Alicja Szałańska z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie,

Marek Morawski z XIX Liceum Ogólnokształcące w Warszawie.

Otrzymają oni stypendia ufundowane przez „Charaktery” w wysokości 3000 zł oraz maksymalną liczbę punktów w postępowaniu rekrutacyjnym, co jest podstawą
 do przyjęcia na studia stacjonarne w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w roku zdania egzaminu maturalnego.

W finałowych zmaganiach uczestniczyły ponadto: Anna Stróżyk (Zespół Szkół Plastycznych we Wrocławiu), Izabella Adamiak (VII LO im. J. Słowackiego w Warszawie), Barbara Janowska i Anna Czerwińska (LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu), Marta Włodarczyk (Publiczne LO Politechniki Łódzkiej), Joanna Kliber (II LO im. T. Kościuszki w Kaliszu) i Miłosława Waniak (edukacja domowa, Zakrzyce). Uczestniczki te otrzymają pakiety książek ufundowane przez Wydawnictwo Charaktery i Copernicus Center Press.

 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *