Szkoła Edukacji na Uniwersytecie Warszawskim

 Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego to projekt wyjątkowy: nie dość, że przez 10 miesięcy kształci już aktywnych i przyszłych nauczycieli z całej Polski całkiem za darmo, to jeszcze daje im 20.000 zł stypendium i darmowy akademik.

„Jesteśmy przekonani, że rzetelne i odważne działania w szkole to sposób na rozwiązywanie współczesnych problemów. Świetnie przygotowani pedagodzy są więc w interesie nas wszystkich. Pokazujemy, jak uczyć i wychowywać w każdym działaniu, tworzymy wspólnotę nauczycieli, dajemy im najlepsze narzędzia i sprawdzone na świecie metody, które nasi studenci od razu sprawdzają w praktyce. Aby było to możliwe, nauka odbywa się w trybie dziennym – bez tego młody pedagog nie będzie gotowy do pracy z młodzieżą” – mówi dyrektorka programowa, Magdalena Swat-Pawlicka.

4 specjalności

W nadchodzącym roku akademickim oferta jest skierowana do nauczycieli czterech specjalności: języka polskiego, matematyki, historii i wiedzy o społeczeństwie oraz biologii i przyrody. Rekrutacja trwa tylko do 10 czerwca.

Dla kogo jest Szkoła Edukacji?  

Do Szkoły Edukacji kandydować może każdy magister filologii polskiej, historii, matematyki lub biologii, a także kierunków pokrewnych do biologii i matematyki, np. fizyki, chemii, biotechnologii czy ochrony środowiska. Zgłaszać mogą się również czynni nauczyciele ze stażem pracy do 10 lat. W razie wolnych miejsc możliwy jest dodatkowy nabór, warto jednak się pospieszyć, bo kandydaci z pierwszych tur mają pierwszeństwo w ubieganiu się o stypendium.

Stypendia, akademik i nie tylko

Ze względu na dzienny tryb zajęć, studiów nie da się połączyć z pracą na pełen etat. Właśnie dlatego kandydaci mogą liczyć na bardzo duże wsparcie – Szkoła Edukacji dysponuje pulą kilkudziesięciu stypendiów do 2000 zł miesięcznie przez okres 10 miesięcy. W bieżącym roku akademickim otrzymuje je 95 procent wszystkich studentów. Osoby spoza Warszawy mają pierwszeństwo w ubieganiu się o stypendium, a także o bezpłatny jednoosobowy pokój w akademiku UW.

Absolwenci otrzymają dyplom Uniwersytetu Warszawskiego, uprawnienia nauczycielskie oraz gwarantowaną ofertę pracy w zawodzie. Zostaną też objęci dwuletnim programem wsparcia. Zajęcia odbywają się w nowoczesnym Kampusie Ochota UW blisko centrum Warszawy.

Tak bogata oferta edukacyjna i stypendialna jest możliwa dzięki współpracy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundacji Dobrej Edukacji. Program studiów został stworzony we współpracy z ekspertami prestiżowego nowojorskiego Teachers College Uniwersytetu Columbia.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *