Od studentów dla licealistów – DeBBaty

Noblista, Prezydent RP, Przewodniczący Rady Europejskiej, Premierzy, Minister Finansów, Prezes NBP, Posłowie… Co łączy te wszystkie osobistości z licealistami i inicjatywą zapoczątkowaną dwa lata temu? Odpowiedź jest krótka – DeBBaty
 

„Przez uczniów dla uczniów” – to główne motto projektu.

Studenci z doświadczeniem wychodzą naprzeciw wymaganiom rynku pracy. Młodzież kończąc edukację nie posiada cech, które są cenione przez współczesnych pracodawców. Właśnie dlatego powstał projekt DeBBaty. Projekt ma przede wszystkim ułatwić wkroczenie w życie akademickie i zawodowe licealistom z 34 szkół, z ponad 8 miast w Polsce. Miasta te to między innymi Bielsko-Biała – gdzie narodził się  projekt, ale również Wrocław, Katowice, Lublin, Radom, Olsztyn, Szczecin – to tutaj odbywają się eliminacje do debat oksfordzkich. Najlepsza drużyna z każdego ośrodka weźmie udział w Wielkim Finale, który odbędzie się już 24 marca w Szkole Głównej Handlowej. Na tę szczególną okazję zostanie uruchomiona darmowa rezerwacja biletów ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Celem projektu są…

między innymi szeroko pojęte szkolenia  i warsztaty. Szkolenia dla uczniów liceum dotyczą umiejętności miękkich takich jak organizacja projektów, umiejętności korzystania z programów graficznych oraz autoprezentacji czy  sposobów walki ze stresem podczas wystąpień publicznych. Jak również warsztaty i debaty oksfordzkie, organizowanie projektów na podstawie nabytej wiedzy. To są rzeczy, których nie uczą w szkole.
Poprzednia edycja projektu zgromadziła aż 2 tysiące uczestników, a nad projektem czuwa około 120 studentów z całej Polski.
Na zakończenie projektu odbędzie się uroczysta gala dla wszystkich uczestników, która odbędzie się 25 marca.

Już 24 i 25 marca w Gmachu Szkoły Głównej Handlowej Wielki Finał i Gala projektu DeBBAty.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *