„Speed dating z naukowcem” – projekt PŚ dla uczniów!

„Speed dating z naukowcem, czyli olimpijczyk sam na sam z nauką” to najnowszy projekt realizowany na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, skierowany do uzdolnionych uczniów szkół średnich.

Uczestnicy mają szansę spotkać się sam na sam z naukowcem z wybranej przez siebie dziedziny nauki, poznać jego warsztat, wypytać o interesujące ich szczegóły.

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik Politechniki Śląskiej Paweł Doś, w programie mogą wziąć udział najzdolniejsi uczniowie szkół średnich – finaliści olimpiad przedmiotowych, konkursów naukowych lub artystycznych na poziomie krajowym. Każdy uczeń przystępujący do programu ma możliwość wyboru trzech spotkań z naukowcami Politechniki Śląskiej o różnej tematyce. Wystarczy, że wybierze interesujące go tematy z listy kilkudziesięciu zagadnień.

Do wyboru ma tematy z przeróżnych dziedzin nauki, m.in. architektury, informatyki, mechatroniki, nanotechnologii, inżynierii materiałowej, kryptografii, chemii i wielu innych.

„Szybka randka” z naukowcem z Politechniki Śląskiej będzie trwała 90 minut. W tym czasie uczeń będzie mógł się dowiedzieć czegoś więcej na temat badań prowadzonych przez naukowca, pozna miejsce jego pracy, a także będzie miał szansę samodzielnie wykonać doświadczenia naukowe w laboratorium. Spotkania mogą być kontynuowane np. w formie projektu badawczego.

„Szybka randka z naukowcem może więc zakończyć się miłością do nauki” – podsumował Paweł Doś.

Nabór chętnych potrwa do 22 stycznia.

autor: Anna Gumułka (PAP)

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *