Ruszyła rekrutacja do Sejmu Dzieci i Młodzieży

Tytuł tegorocznej XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży to Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej.

Temat XXIII sesji SDiM nawiązuje do uchwalonej przez Sejm RP w 2016 roku ustawy  o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej (Dz.U.2016 poz. 744).

Do wzięcia udziału w rekrutacji Kancelaria Sejmu zaprasza tych spośród Was, którzy podejmą wyzwanie polegające na odnalezieniu w Waszym najbliższym otoczeniu miejsca, którego nazwa powinna zostać zmieniona zgodnie z przepisami ustawy. Wskażcie je i zaproponujcie nową nazwę odwołującą się do pamięci o bohaterze lokalnym. Jeżeli takiego miejsca w Waszym najbliższym otoczeniu nie ma, znajdźcie takie, które nie ma jeszcze nazwy i nadajcie mu nową. Przed przystąpieniem do realizacji zadania zapoznajcie się z Regulaminem oraz z Przewodnikiem uczestnika XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży przygotowanym przez Instytut Pamięci Narodowej, który znajdziecie w zakładce Materiały. Pamiętajcie o zamieszczeniu relacji z wykonania zadania na platformie internetowej. W ramach rekrutacji, która potrwa do 11 kwietnia, zostanie wyłonionych 230 dwuosobowych zespołów. Nagrodą dla autorów najwyżej ocenionych prac będzie udział w posiedzeniu SDiM 1 czerwca br. w charakterze posłanki lub posła. Dodatkowo, dwa najlepsze zespoły z każdego województwa wezmą udział w seminariach oraz posiedzeniu komisji, które odbędą się w dniach 13 i 14 maja br.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *