Przedszkole Filmowe w Szkole Wajdy dla licealistów

Chcesz zrobić swój pierwszy film? Weź udział w Przedszkolu Filmowym w Szkole Wajdy! Program jest przeznaczony dla młodych ludzi, którzy pasjonują się kinem i chcą zrealizować swój pierwszy film dokumentalny pod okiem profesjonalistów. Na zgłoszenia czekamy do 15 maja 2018.

Przedszkole Filmowe to kurs skierowany do uczniów szkół średnich

…i studentów pierwszych lat studiów, którzy interesują się filmem i chcieliby stanąć za kamerą. Zapraszamy wszystkich powyżej 15 roku życia, którzy podjęli już pierwsze próby filmowe, fotograficzne lub literackie. Nie wymagamy dużego doświadczenia, szukamy osób z potencjałem, wrażliwych, a jednocześnie potrafiących przekonać innych do swojego pomysłu.

Celem programu jest nauczenie młodych ludzi praktycznych umiejętności związanych z tworzeniem filmów: w jaki sposób posługiwać się obrazem, żeby wyrazić swoje emocje i odczucia, jak opowiedzieć o istotnych rzeczach i sprawić, żeby to było interesujące dla widza. Tryb kursu to weekendowe spotkania raz w miesiącu lub raz na dwa miesiące. Na przestrzeni całego roku, zgodnie z ideą Szkoły Wajdy: „od pomysłu do realizacji”, studenci sukcesywnie pracują nad swoimi etiudami dokumentalnymi.

Na naszym kursie dyskutujemy o kolejnych etapach powstawania filmu: weryfikujemy pomysły, zastanawiamy się, w jaki sposób przedstawić temat lub bohatera, rozmawiamy o zdjęciach przyniesionych przez uczestników, omawiamy kolejne układki montażowe. To naprawdę wyjątkowa okazja dla wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w roli reżysera filmów dokumentalnych. U nas dostają taką szansę, zdobywają też wiele praktycznych umiejętności, które pozwalają przełożyć ich pomysły na język filmu – dodaje Edyta Wróblewska.

Przedszkole Filmowe prowadzą:

Edyta Wróblewska, Maciej Cuske i Marcin Sauter – absolwenci Szkoły Wajdy, autorzy filmów pokazywanych i nagradzanych podczas festiwali na całym świecie. Wystarczy wspomnieć chociażby takie ich tytuły, jak: „Małe Instrumenty” czy „Alę z Elementarza” Wróblewskiej; „Za płotem” czy „Żalanasz – Pusty Brzeg” Sautera; „Kurację” czy „Antykwariat” Cuske.

Ponadto na zajęcia zapraszani są mistrzowie filmu polskiego, w tym m.in.: laureat Srebrnego Niedźwiedzia –  Wojciech Marczewski, nominowany do Oscara® –  Marcel Łoziński, uznany dokumentalista – Jacek Bławut oraz inni profesjonaliści z branży filmowej: operatorzy, dźwiękowcy i montażyści.

Na zgłoszenia do tegorocznej edycji Przedszkola Filmowego czekamy do 15 maja. Na podstawie kwestionariusza oraz rozmów kwalifikacyjnych do udziału w programie zakwalifikuje się 15 uczestników. Kurs realizowany jest przez cały rok, od czerwca 2018 r. do maja 2019 r.

Dzięki wsparciu programu „Działaj Lokalnie”, będącego przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, udział w tegorocznej edycji Przedszkola Filmowego jest bezpłatny.

Więcej informacji o rekrutacji i formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj:http://wajdaschool.pl/przedszkole-filmowe-w-szkole-wajdy/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *