Wydarzenie co roku skupia przedstawicieli uczelni, absolwentów zagranicznych studiów oraz rodziców i młodych ludzi planujących dalszą edukację. Hasło tegorocznej edycji brzmi “Study – Travel – Explore”.

Na uczestników czekają indywidualne spotkania z reprezentantami uczelni, instytucji edukacyjnych i liceów z całego świata, a także wykłady, webinary, panele dyskusyjne, a nawet interaktywna gra z nagrodami. Osoby odwiedzające targi dowiedzą się, jak wybrać najlepszą ścieżkę kariery, a przede wszystkim, jak dostać się na wymarzone zagraniczne studia.

USA, Singapur, a może Londyn?

Targi odbędą się w wirtualnej przestrzeni wystawienniczej, po której będzie można poruszać się niczym w grze komputerowej. Reprezentanci uczelni z całego świata będą czekać na uczestników przy wirtualnych stoiskach – rozmowę umożliwi połączenie głosowe, wideo lub czat. Wszelkie broszury, ulotki czy opisy wymagań rekrutacyjnych będzie można pobrać i zapisać.

Na Elab Education Expo pojawi się ponad 40 instytucji edukacyjnych z całego świata, m. in. Navitas, zrzeszający uczelnie z USA, Kanady, Singapuru czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, University of Westminster, Lancaster University Leipzig – brytyjska uczelnia z kampusem w Niemczech, Coventry University z kampusem we Wrocławiu czy City University of London. Będzie też kilkanaście liceów z USA. W tym roku dostępna będzie  również Strefa Rodzica, gdzie konsultanci edukacyjni Elab przedstawią informacje o programach, potrzebnych dokumentach, kosztach czy wymaganiach.

Chcemy sprostać nie tylko wymaganiom uczniów, ale także ich rodziców i tym samym zapewnić przestrzeń merytorycznej wymiany wiedzy – podkreśla Wiktoria Frej z Elab Education Laboratory.

Co istotne, licea uczestniczące w tegorocznej edycji Elab Expo w przypadku wymiany rocznej lub semestralnej mają do zaoferowania specjalnie dla polskich aplikantów stypendia, pokrywające nawet do 70 proc. wysokości czesnego.

Jak studiuje się za granicą?

Osoby, które wahają się przed wyjazdem na studia za granicą będą mogły zyskać nie tylko merytoryczną wiedzę o aplikacji na interesujące kierunki, ale również zapytać się o praktyczną stronę nauki w danym kraju.

W targach Elab Expo, oprócz doradców edukacyjnych, wezmą bowiem udział Mentorzy – osoby, które już studiują za granicą i mogą podzielić się swoim doświadczeniem. Inspiracji dostarczą też webinary, wśród nich np. „Spełnij swój American Dream – od stypendiów sportowych po Ivy League” (Elab Education Laboratory), „Możliwości studiowania w USA, Kanadzie,  Australii i Dubaju” (Navitas Canada) czy „Dlaczego UK to dobry wybór na studia za granicą?” (University of Westminster).

Jak w grze komputerowej

Platforma, na której odbędzie się wydarzenie, to jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań dostępnych na rynku. – Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić naszym użytkownikom w pełni zorganizowaną, wirtualną przestrzeń wystawienniczą, którą trochę porównać można do gry komputerowej. Co więcej, na uczestników targów czekają atrakcyjne nagrody – każda aktywność na platformie jest punktowana, a wyniki aktualizowane w czasie rzeczywistym. W ten sposób chcemy jeszcze bardziej zaangażować użytkowników i wprowadzić element grywalizacji – mówi Wiktoria Frej z Elab Education Laboratory.

Punkty będzie można zbierać m.in. za odwiedzenie stoiska uczelni, uczestnictwo w webinarze, zadanie pytania na czacie czy pobranie materiałów. Osoby z najwyższym wynikiem zostaną nagrodzone. Podczas Elab Education Expo będzie można wygrać Amazon.com Gift Card do zrealizowania na platformie Amazon.com (dowiedz się więcej o Gift Card na: http://amazon.com/gc-legal).

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Żeby wziąć udział w Elab Education Expo, wystarczy zarejestrować się na stronie: expo.elabedu.eu

Głównym patronem medialnym wydarzenia jest Onet.pl

Patroni medialni wydarzenia to: magazyn “Cogito”, Czwórka Polskie Radio, dlastudenta.pl i kierunkistudiow.pl.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes