„PROJEKTOR – wolontariat studencki” – live’y dla maturzystów

W tym roku maturzyści ze względu na zamknięte uczelnie nie mieli szansy wziąć udziału w dniach otwartych uczelni  i dowiedzieć się więcej o swoich wymarzonych studiach. Studenci – wolontariusze programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” postanowili pomóc tegorocznym maturzystom i zorganizować dla nich spotkania  on-line. Podczas live’ów na Facebooku studenci opowiadają o swoich kierunkach studiów, uczelniach, ale także o różnych rozwojowych projektach, w których biorą udział, polecają wartościowe miejsca studenckich spotkań i odpowiadają na nurtujące maturzystów pytania.

Dzięki temu maturzyści mogą dowiedzieć się więcej o studiowaniu (i to z pierwszej ręki) oraz świadomie i trafnie wybrać dalszą drogę swojego życia.

Spotkania w formie live’ów odbywają się w grupie na Facebooku „Studenckie know-how dla maturzystów”, link: https://bit.ly/grupa_live. Akcja potrwa co najmniej do 26 czerwca. Więcej szczegółów dotyczących akcji znajduje się na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/233351071322353/

W ramach akcji studenci:

  • opowiadają o różnych kierunkach studiów: medycznych, technicznych, społecznych i humanistycznych,
  • prezentują wiele uczelni z Lublina, Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Krakowa, Katowic i Rzeszowa,
  • opowiadają o studenckim życiu kulturalnym, działaniach społecznych i możliwościach pozyskiwania stypendiów,
  • odpowiadają na pytania maturzystów.

Obecnie 450 maturzystów dołączyło do grupy i już korzysta z pomocy studentów, jednak jesteśmy przekonani, że jest jeszcze więcej osób, które potrzebują takich spotkań, dlatego kieruję się do Pani z prośbą o pomoc w promocji tego wydarzenia, mam nadzieję, że chętnych będzie przybywać, a akcja będzie się stale rozwijać.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *